Podwyżka opłat na autostradzie A4. Nawet 60 zł za przejazd osobówką

i

Autor: Autostrada A4 w Zalasie - widok w kierunku Krakowa. Firma Stalexport podniosła opłaty za korzystanie z autostrady A4 na odcinku Katowice - Kraków.

Kierowcy płacą więcej

Podwyżka opłat na autostradzie A4. Nawet 60 zł za przejazd osobówką

2023-04-04 12:46

Od poniedziałku (3 kwietnia) na autostradzie A4 Katowice - Kraków obowiązują podwyższone opłaty. Więcej płacą kierowcy pojazdów wszystkich kategorii. Na tym odcinku firma Stalexport pobiera opłaty w dwóch miejscach. Za podróż tam i z powrotem kierowca osobówki zapłaci więc nawet 60 złotych - to o 8 zł więcej na tej trasie niż dotychczas! Dobra informacja jest taka, że kierowcy mogą liczyć na zniżkę. Wystarczy spełnić jeden warunek.

Drożej na autostradzie A4. Nawet 60 złotych za przejazd osobówką

Firma Stalexport Autostrada Małopolska podniosła opłaty za przejazd autostradą A4 na odcinku Katowice - Kraków. Opłaty są pobierane w dwóch punktach: Mysłowice (woj. śląskie) oraz Balice (woj. małopolskie) i od poniedziałku, 3 kwietnia są wyższe dla wszystkich kategorii pojazdów. Zmiany w najmniejszym stopniu dotknęły motocyklistów. Fani jednośladów na każdej bramce płacą obecnie 7 złotych, czyli o złotówkę więcej niż przed zmianami. Kierowcy osobówek muszą się obecnie liczyć z wydatkiem w wysokości 15 zł (wzrost o 2 zł). To oznacza, że podróż tam i z powrotem przez dwie bramki kosztuje 60 zł. Kierowcy pojazdów dwuosiowych z co najmniej jedną osią wyposażoną w koło bliźniacze płacą 27 zł. Z kolei kierowcy jeszcze większych pojazdów na każdej bramce wnoszą opłatę w wysokości 46 zł.

Na zniżkę mogą liczyć kierowcy osobówek korzystający z videotollingu lub aplikacji A4Go. Oni na każdej bramce płacą 13 złotych, czyli o 2 zł mniej niż osoby dokonujące płatności gotówką bądź kartą.

Sonda
Czy obecna drożyzna wpłynęła na twoje życie?
Cios w przestępczość samochodową. Policjanci rozbili gang złodziei
Listen on Spreaker.