Prezydent obiecał i słowa nie dotrzymał. Skandaliczna decyzja Jacka Majchrowskiego

2019-08-13 9:11 Amadeusz Calik
Programu 70 ulic na 70-lecie Nowej Huty nie będzie
Autor: Google Street View

Prezydent Jacek Majchrowski obiecał i słowa nie dotrzymał. Mieszkańcy Nowej Huty są oburzeni na wieść o tym, że nie będzie realizowany program "70 ulic na 70-lecie Nowej Huty" za blisko pół miliarda złotych.

W trakcie jesiennej kampanii wyborczej prezydent Jacek Majchrowski obiecywał, że z okazji 70-lecia najmłodszej krakowskiej dzielnicy wyremontowanych zostanie 70 ulic wskazanych przez mieszkańców. – Będzie kilka ciekawych, nowatorskich koncepcji dotyczących Nowej Huty, zieleni i komfortu życia mieszkańców. Dla Nowej Huty z okazji jej 70-lecia chcemy zrobić projekt 70 ulic dla Nowej Huty – mówił w sierpniu ubiegłego roku Majchrowski.

Teraz jak podaje portal Love Kraków - program nie będzie realizowany. Urzędnicy z Zarządu Dróg Miasta Krakowa przyznają, że zadanie "70 ulic na 70-lecie Nowej Huty" nie zostało wprowadzone do budżetu mimo szumnych zapowiedzi. Powodem wstrzymania inwestycji mają być rządowe zmiany dot. zwolnienia z podatku dochodowego osób do 26. roku życia, które uszczuplą budżet samorządu.

- Zamierzenie zostało zawieszone w związku z informacjami o planowanych zmianach w ustawie o PIT, a teraz, gdy znana jest skala wpływu ustawy na budżet miasta, zadanie wstrzymano – mówi Michał Pyclik, rzecznik prasowy ZDMK w rozmowie z Love Kraków.

Według wyliczeń magistratu miasto na rządowych zmianach straci nawet 148 milionów złotych. Pozostaje więc otwarte pytanie, co stanie się z obiecanymi 352 milionami złotych.

Jak twierdzi Monika Chylaszek, rzecznik prasowa Jacka Majchrowskiego, prezydent nie zrezygnował z programu, a jedynie odsunął go w czasie. Zapowiedziane inwestycje mają się znaleźć w przyszłorocznym budżecie Krakowa. Czy tak się stanie, nie wiadomo.