Problemy z dojazdem nad Morskie Oko. Gigantyczna kolejka

2021-08-04 8:17
Problemy z dojazdem nad Morskie Oko. Gigantyczna kolejka
Autor: Brainw0rker/CC BY-SA 4.0/wikipedia Parkingi na Łysej Polanie i Palenicy Białczańskiej są dostępne wyłącznie dla turystów posiadających e-bilet.

Busy dowożące turystów na początek szlaku nad Morskie Oko są oblegane przez turystów. Muszą oni odstać swoje w gigantycznej, mierzącej kilkaset metrów kolejce. To efekt zmian wprowadzonych przez Tatrzański Park Narodowy. Od poniedziałku (2 sierpnia) korzystać z parkingów na Łysej Polanie i Palenicy Białczańskiej mogą wyłącznie posiadacze e-biletu.

Zgodnie z decyzją Tatrzańskiego Parku Narodowego od początku tego tygodnia parkingi na Łysej Polanie oraz Palenicy Białczańskiej są dostępne wyłącznie dla osób, które mają wykupione e-bilety. - Od poniedziałku 2 sierpnia wszyscy turyści chcący dojechać własnym samochodem na Łysą Polanę bądź Palenicę Białczańską, gdzie rozpoczyna się szlak m.in. do Morskiego Oka, będą musieli wykupić e-bilet za pośrednictwem strony tpn.pl. Wyłączona zostanie możliwość opłat u obsługi parkingu, nawet jeśli będą wolne miejsca - informuje na swojej stronie internetowej TPN. Problemem jest natomiast ograniczona miejsc parkingowych, która sprawia, że rezerwację trzeba zazwyczaj planować już z 24-godzinnym wyprzedzeniem. Spóźnialscy nie mają co liczyć na możliwość dojazdu własnym samochodem na początek szlaku nad Morskie Oko i muszą korzystać z komunikacji zbiorowej. To z kolei powoduje, że busy są wprost oblegane. Na facebookowym profilu Nie tylko Zakopane opublikowano zdjęcie gigantycznej, liczącej kilkaset metrów kolejki do busa. Takiego tłoku w Tatrach nie pamiętają nawet najstarsi górale!

PRZECZYTAJ: Kraków: Półnagi nastolatek spał pod Teatrem Bagatela

ZOBACZ: Miechów: Chcieli mieć lepszy zasięg. Czekają ich spore problemy

Bohaterka uratowała tonące koty w Nowym Dworze Gdańskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE