Przecieki z matury 2022. Informacje o przeciekach zalewają Internet! To będzie na języku polskim?

i

Autor: janeb13 /pixabay.com Przecieki z matury 2022. Informacje o przeciekach zalewają Internet! To będzie na języku polskim?

Przecieki z matury 2022: na tapecie Konopnicka i hymn Polski. Dlaczego informacje o takich przeciekach zalewają Internet?

2022-05-02 11:40

Przecieki z matury 2022. Wiadomo, co będzie na maturze z języka polskiego? Matura to jeden z ważniejszych egzaminów w życiu. Zbliża się wielkimi krokami! Już 4.05.2022 maturzyści zmierzą się z arkuszami CKE z języka polskiego. Co będzie na maturze? Jakie lektury, jaka rozprawka, co warto przeczytać na ostatnią chwilę? - To pytania, które zadaje sobie w tym momencie chyba każdy maturzysta. Uczniowie tuż przed egzaminem szukają, czy w Internecie nie pojawiły się jakieś zadania, które będą na maturze. Czy pojawiły się przecieki? Pojawiły się teorie, że na maturze 2022 z języka polskiego może się pojawić Konopnicka i hymn Polski. Dlaczego to może znaleźć się w arkuszu CKE? Czy są jakieś pewniaki? Zobacz w artykule poniżej.

Matura 2022 startuje już 4 maja! Zostało zaledwie kilka dni na ostatnie powtórki. Z arkuszami CKE w 2022 roku zmierzy się około 289 300 maturzystów. Uczniowie przystąpią do egzaminu z trzech przedmiotów na poziomie podstawowym:

Aby zdać maturę, należy uzyskać wynik minimum 30% z obowiązkowych przedmiotów oraz podejść jednego egzaminu na rozszerzeniu.

Zobacz też: Matura 2022. Co grozi za ściąganie na maturze? Lepiej to przeczytaj, zanim zrobisz ściągi

Matura 2022: przecieki

Czy są przecieki z matury 2022? Czy wiadomo, co znajdzie się w arkuszu CKE? Maturzyści wiele oddaliby za wiedzę, co znajdą już niebawem w arkuszach CKE. Jakie będą zadania? Czy wyciekły tematy rozprawki z języka polskiego? Jakie lektury znajdą się w pytaniach maturalnych? Taka wiedza zagwarantowałaby świetny wynik na maturze 2022 z języka polskiego. W Internecie co roku też przed maturą pojawiają się strony, które twierdzą, że mają przecieki z matury, wystarczy wnieść większą lub mniejszą opłatę. Należy pamiętać, że tego typu ogłoszenia to oszustwo - strata czasu i pieniędzy. Przecieków maturalnych tam nie znajdziecie. Gdzie więc szukać wiedzy, co będzie na maturze? Jak najlepiej przygotować się do egzaminu? Jest na to kilka sposobów. Niektórzy typują, że w arkuszu CKE z polskiego mogą pojawić się zadania dotyczące utworów Marii Konopnickiej oraz hymnu Polski. Dlaczego? Więcej o tej teorii w materiale: Matura 2022: przecieki. Hymn i Konopnicka na maturze z polskiego? Ta teoria ma sens! Dzięki niej możesz zdać maturę!

Matura 2022: Co będzie na maturze? Przecieki to nie wszystko

Przecieków arkuszy CKE nie ma, ale warto sprawdzić, jakie zadania były w poprzednich latach, także co charakteryzuje rok 2022. Co może być na maturze z języka polskiego? Jak podaje Wikipedia, rok 2022 ogłoszono:

 • Rokiem Marii Konopnickiej 
 • Rokiem Marii Grzegorzewskiej 
 • Rokiem Wandy Rutkiewicz 
 • Rokiem Ignacego Łukasiewicza 
 • Rokiem Józefa Mackiewicza 
 • Rokiem Józefa Wybickiego 
 • Rokiem Władysława Bartoszewskiego 
 • Rokiem Bronisława Geremka
 • Rokiem Bruno Schulza 
 • Rokiem Botaniki 
 • Rokiem Ratownictwa Górskiego w Sudetach
 • Rokiem Stulecia Powrotu Części Górnego Śląska do Polski oraz Rokiem Rzemiosła
 • Międzynarodowym Rokiem Szkła
 • Międzynarodowym Rokiem Rybołówstwa i Akwakultury

Można więc wnioskować, że wielce prawdopodobne jest, że na maturze 2022 z języka polskiego mogą pojawić się teksty/nawiązania/pytania do powyższych.

Matura 2022. Jakie będą zadania?

Warto też zobaczyć, co w poprzednich latach było na maturze z polskiego. Zadania zobaczysz w naszej galerii zdjęć:

Tegoroczni maturzyści już po egzaminie maturalnym z języka polskiego
Sonda
Czy obawiasz się tegorocznego egzaminu maturalnego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany