Taśma policyjna, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Makabryczne znalezisko

Przerażająca zbrodnia pod Olkuszem! Znaleźli okaleczone zwłoki 55-letniego Grzegorza

2024-02-23 15:03

W miejscowości Zimnodół pod Olkuszem zostały znalezione zwłoki 55-letniego mężczyzny. Według mieszkańców, na których powołuje się "Fakt", ciało było okaleczone, wręcz poćwiartowane. Śledczy nie chcą ujawniać szczegółów sprawy. Wiadomo jedynie, że zatrzymana jest jedna osoba, ale nie usłyszała ona jeszcze zarzutów. Postępowanie jest prowadzone w kierunku spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poszkodowanego, a w efekcie jego śmierci.

Makabryczne odkrycie pod Olkuszem. Znaleźli okaleczone zwłoki 55-letniego Grzegorza

We wsi Zimnodół pod Olkuszem zostały znalezione zwłoki 55-letniego Grzegorza Ż. Makabryczne odkrycie zostało dokonane po południu w czwartek, 22 lutego. Na ten moment niewiele wiadomo o szczegółach sprawy. Śledczy ograniczają się do lakonicznych komunikatów. Wiadomo, że postępowanie jest prowadzone w kierunku art. 156 par. 1 i 3 kodeksu karnego, czyli spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka. W świetle polskiego prawa ten czyn jest zbrodnią zagrożoną karą pozbawienia wolności od lat 5 do dożywocia.

W rozmowie z "Faktem" mieszkańcy miejscowości mówią, że odnalezione zwłoki mężczyzny były okaleczone, a wręcz poćwiartowane. Jedyną osobą zatrzymaną w tej sprawie ma być z kolei żona 55-letniego Grzegorza Ż. Do tych informacji prokuratura nie chce się odnosić. Poniżej dalsza część artykułu.

Najbiedniejsze miasta w Polsce. Biedę widać na ulicach. Tam żyje się najgorzej

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?

Jedna osoba zatrzymana. Odbyła się sekcja zwłok

Prok. Janusz Kowalski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie przekazał "Super Expressowi", że sekcja zwłok denata została przeprowadzona w piątek, 23 lutego. Nie są jeszcze znane nawet wstępne wyniki autopsji. Na miejscu makabrycznego znaleziska śledczy przeprowadzają czynności, które mogą potrwać nawet do późnych godzin wieczornych. Osoba zatrzymana stanie przed prokuratorem w sobotę, 24 lutego. Dopiero wówczas zostanie podjęta decyzja o ewentualnym przedstawieniu jej zarzutów.

Kolejne zatrzymania w sprawie tragicznej bójki pseudokibiców w Radłowie

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki