Ranking Perspektywy 2023. Awans V LO w Krakowie! To ścisła czołówka w kraju

i

Autor: Lollencja/CC BY-SA 3.0 pl/wikipedia W rankingu magazynu Perspektywy, V LO w Krakowie znalazło się na drugim miejscu w Polsce.

Ogromny sukces

Ranking Perspektywy 2023. Awans V LO w Krakowie! To ścisła czołówka w kraju

2023-01-12 9:37

Branżowy magazyn Perspektywy opublikował najnowszy ranking szkół w Polsce. Awans w zestawieniu zanotowały najlepsze krakowskie placówki edukacyjne. W swoich kategoriach, zarówno V LO im. Augusta Witkowskiego, jak i Technikum Łączności nr 14 im. Obrońców Poczty Polskiej znalazły się na drugim miejscu w kraju.

Ranking Perspektywy 2023. Ogromny sukces krakowskich szkół

Magazyn Perspektywy opublikował ranking szkół 2023. W zestawieniu bardzo wysoko uplasowały się najlepsze placówki edukacyjne w Krakowie. Wśród liceów ogólnokształcących na drugim miejscu w kraju znalazło się V LO im. Augusta Witkowskiego. Szkoła odnotowała awans o dwie pozycje. W poprzednich dwóch rankingach była klasyfikowana na czwartym miejscu, ale w 2023 roku ustąpiła pola wyłącznie XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, dystansując XIII LO w Szczecinie oraz Uniwersyteckie LO w Toruniu. Dodatkowo V LO im. Augusta Witkowskiego zostało wyróżnione złotym znakiem jakości. Warto zaznaczyć, że krakowska placówka jest jedynym reprezentantem województwa małopolskiego w pierwszej dziesiątce liceów ogólnokształcących rankingu Perspektywy 2023. I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie znalazło się na 17. pozycji.

Awans o jedno miejsce zaliczyło krakowskie Technikum Łączności nr 14 im. Obrońców Poczty Polskiej, które tym samym również zostało sklasyfikowane na drugim miejscu w kraju. Na czele zestawienia znalazło się Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie, a dotychczasowy lider, czyli Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie, tym razem trafiło na 4. miejsce. Krakowskie technikum otrzymało złoty znak jakości. W pierwszej dziesiątce najlepszych techników w kraju znalazła się jeszcze jedna szkoła z Małopolski. Piąta pozycja przypadła Technikum nr 7 w Nowym Sączu. To awans o jedną lokatę.

Sonda
Czy edukacja w Polsce powinna być płatna?
Kraków. Pirat drogowy w bmw uciekał przed policją. Auto rozbił na drzewie
Nasi Partnerzy polecają