Rozbój pod Krakowem: Uderzył mężczyznę pięścią w twarz, usiadł na nim i zaczął dusić

2019-08-13 12:39 Amadeusz Calik
Rozbój pod Krakowem: Uderzył mężczyznę pięścią w twarz, usiadł na nim i zaczął dusić
Autor: Małopolska Policja

Dramatyczne sceny rozegrały się kilka kilometrów od Krakowa. Podejrzanego o dokonanie rozboju na 50-latku zatrzymali policjanci z powiatu krakowskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

11 sierpnia do Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych przyszedł 50-latek, który poinformował policjantów o rozboju dokonanym na jego szkodę. Całe zajście natomiast miało miejsce trzy dni wcześniej.

Tego dnia, późnym wieczorem, pokrzywdzony zmierzał pieszo drogą szutrową w kierunku swojego domu. W pewnym momencie zza krzaków wyskoczył młody mężczyzna i zaatakował 50-latka uderzając go pięścią w twarz i powalając na ziemie, po czym usiadł na nim i zaczął go dusić.

Napastnik zabrał mężczyźnie 900 zł po czym zagroził 50-latkowi pozbawieniem życia, w przypadku, gdy ten poinformuje o całym zajściu policję.  

Już następnego dnia, po tym jak pokrzywdzony zgłosił sprawę na komisariacie, mundurowi zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec gminy Świątniki Górne. Podejrzany usłyszał zarzuty dokonania rozboju i używania groźby w celu wywarcia wpływu na uczestnika postępowania. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat więzienia. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.