Schronisko Murowaniec w Tatrach i pilnie strzeżona toaleta. Turyści są zaskoczeni!

2020-08-07 12:25 Bartosz Wojsa
Schronisko Murowaniec w Tatrach i pilnie strzeżona toaleta. Turyści są zaskoczeni!
Autor: Aktualne Warunki w Górach Schronisko Murowaniec w Tatrach i pilnie strzeżona toaleta. Turyści są zaskoczeni!

Czy to przejście do metra? A może barierki przy drzwiach do muzeum? Nic podobnego! To tajemne, pilnie strzeżone wejście do "futurystycznej toalety". Za skorzystanie z niej trzeba oczywiście zapłacić. Turyści i stali bywalcy schroniska Murowaniec w Tatrach nie kryją zaskoczenia.

Sprawę nagłośnił popularny fanpage na Facebooku - Aktualne warunki w górach. "Tymczasem w Murowańcu pojawiły się gwiezdne wrota - portal ten jednak nie przenosi na Kozi Wierch, a jedynie toaleta stała się płatna i pozbawi Was 2 zł", napisali na swoim profilu. Chodzi o schronisku Murowaniec w Tatrach, gdzie pojawiła się tajemna, pilnie strzeżona toaleta. Mieszkańcy już żartują, że o dziwo nie jest to przejście do metra, ani barierki przed drzwiami do muzeum. Do tej pory toaleta w Murowańcu była tylko w teorii płatna. Przed wejściem znajdowała się skrzyneczka na opłaty, ale - jak mówią założyciele fanpage "Aktualne warunki w górach" - raczej nikt nic tam nie wrzucał. Postanowiono więc poradzić sobie z tym problemem w inny sposób. 

Co ciekawe, za skorzystanie z toalety możemy nawet zapłacić kartą! Na nic zdadzą się więc tłumaczenia, że klient nie ma drobnych. Zdania mieszkańców korzystających z usług schroniska są podzielone. Jedni podkreślają, że schronisko musi w jakiś sposób pobierać opłaty, by mieć na swoje wydatki, a inni nie znajdują zrozumienia dla wprowadzenia tego typu opłat i to jeszcze w tak "futurystyczny" sposób. 

Jakie jest Wasze zdanie? Dajcie znać w mediach społecznościowych SE.pl!

Patryk jednak nie zaginął! Wyjaśniono zagadkę zaginięcia sprzed 11 lat

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.