Seksskandal w Brukseli: jest polski wątek w sprawie! Czy to Polak z Wadowic zorganizował gejowską orgię dla europolityków?

2020-12-03 17:03 Anita Leszaj

Europejska opinie publiczną do czerwoności rozgrzewa skandal obyczajowy, który kilka dni temu wybuchł w Brukseli. Belgijska policja przerwała imprezę, która okazała się być gejowską orgią i łamała obostrzenia epidemiczne, obowiązujące w Belgii. Okazało się, że brał w niej udział znany węgierski, prawicowy polityk József Szájer. Próbował uciekać po rynnie! Teraz okazuje się, że organizatorem orgii mógł być Polak, mieszkaniec Wadowic, poszukiwany przez policję za oszustwa i wyłudzenia. Wiadomo, że jeszcze kilka dni temu, mężczyzna przebywał na terytorium Belgii.

Mężczyzna, o którym mowa to DAWID MANZHELEY. Ma on polskie obywatelstwo, a jego ostatni adres zameldowania to Wadowice. Mężczyzna urodził się w 1984 roku i został skazany za oszustwo. 

– Mężczyzna poszukiwany jest w celu osadzenia w zakładzie karnym. Wyrokiem Sądu Rejonowego w Wadowicach został bowiem skazany w grudniu 2008 roku na karę 1 roku i 2 miesiące pozbawienia wolności za oszustwo i inne przestępstwa (sygnatura II K 50/05). Sprawa karna prowadzona przeciwko niemu dotyczyła m.in. oszustwa. DAWID MANZHELEY podawał się za prawnika i oszukał mężczyznę, oferując usługę prawniczą i wyłudzając od niego 2500 złotych.

Mężczyzna ukrywał się od 2009 roku. Na pewnym etapie poszukiwań uzyskaliśmy informację, że mężczyzna prawdopodobnie przebywa za granicami kraju. Zatem 2 sierpnia 2013 roku Sąd Okręgowy w Krakowie wydał Europejski Nakaz Aresztowania poszukiwanego – informuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy KWP w Krakowie. 

Belgijskie media informują, że to właśnie poszukiwany Polak mógł zorganizować gejowska orgię w Brukseli, w której brali udział wysocy rangą politycy europejscy.

Dziś ze strony belgijskiej uzyskaliśmy potwierdzenie, że poszukiwany DAWID MANZHELEY faktycznie jeszcze kilka dni temu był na terenie Belgii. O szczegółach uzyskanych informacji, prowadzonych dalej czynności, naszych zamierzeniach itp., nie informujemy z uwagi na dobro sprawy – dodaje Sebastian Gleń. 

Informacja o miejscu pobytu Dawida Manzheleya na pewno pomoże śledczym w jego ujęciu i doprowadzeniu do więzienia. 

Dawid Manzdheley - poszukiwany przez policje
Autor: KWP Kraków
Stanisław Bareja. Tak wygląda grób reżysera "Misia". Niezapomniani