Silny atak padaczki u małego dziecka na przystanku w Krakowie. Strażnicy pomogli roztrzęsionej matce

i

Autor: Straż Miejska Miasta Krakowa Na przystanku przy ulicy Łowińskiego w Krakowie strażnicy miejscy zauważyli kobietę z małym dzieckiem owiniętym kocem.

Maluch nagle zachorował

Silny atak padaczki u małego dziecka na przystanku w Krakowie. Strażnicy pomogli roztrzęsionej matce

2023-02-23 13:53

Strażnicy miejscy pomogli kobiecie, której trzyletnie dziecko doznało silnego ataku padaczki na przystanku przy ulicy Łowińskiego w Krakowie. Mundurowi zainteresowali się, dlaczego samochód zatrzymał się na przystanku, a wówczas zobaczyli wymiotującego chłopca oraz jego roztrzęsioną matkę. Do czasu przyjazdu karetki mundurowi przejęli opiekę nad maluchem.

Kraków. Trzylatek doznał ataku padaczki na przystanku. Pomogli strażnicy miejscy

Do interwencji doszło w środę, 22 lutego. Strażnicy miejscy z Krakowa zainteresowali się, dlaczego samochód osobowy stoi na przystanku MPK przy ulicy Łowińskiego. Na miejscu zobaczyli owiniętego kocem i wymiotującego trzylatka oraz jego matkę. Dziecko doznało silnego ataku padaczki. Strażnicy poinformowali dyżurnego o sytuacji, a ten wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe. Oczekując na przyjazd karetki ułożyli dziecko w pozycji bezpiecznej i kontrolowali jego oddech. 

Następnie opiekę nad trzylatkiem przejął zespół ratowniczy. Matka dziecka poprosiła jeszcze mundurowych o poinformowanie o zdarzeniu jej męża, tak by mógł on zabrać pozostawiony na przystanku samochód. 

Zamaskowany bandyta strzelił do sprzedawczyni, bo nie chciała dać mu pieniędzy. Seria brutalnych rozbojów w Krakowie
Sonda
Czy znasz zasady udzielania pierwszej pomocy?