TOPR

i

Autor: sebo106/cc0/pixabay Ratownicy przetransportowali pijanego turystę śmigłowcem

ŚMIERTELNE wypadki w Tatrach! NIE ŻYJĄ dwie osoby!

2020-03-07 18:15

Tragicznie doniesienia z gór. W sobotę w Tatrach zginęły dwie osoby. Obecnie w górach panują typowo zimowe warunki, a na szlakach jest bardzo ślisko. Przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego poinformowały także o zagrożeniu lawinowym.

O tragicznych wydarzeniach w Tatrach poinformował portal rmf24.pl. Jeden z nich wydarzył się pod Rysami po polskiej stronie granicy, a drugi na Łomnicy w Tatrach Słowackich.

W polskiej części Tatr zginęła turystka, która spadła z dużej wysokości. Z kolei w częściej słowackiej zginął narciarz. Na ten moment nie są znane szczegóły wypadków ani dokładna tożsamość ofiar.

Pogoda w Tatrach

W Tatrach obowiązuje drugi stopnień zagrożenia lawinowego. Służby przekazują, że na szlakach panują trudne warunki.

- Szlaki znajdują się pod śniegiem i część z nich jest nieprzetarta. Pod warstwą świeżego śniegu na większości szlaków turystycznych występują oblodzenia i jest bardzo ślisko. Powyżej granicy lasu warunki do uprawiania turystyki są bardzo trudne; w niektórych miejscach utworzyły się głębokie zaspy, natomiast w innych szlaki są wywiane ze śniegu do lodu - informuje Tatrzański Park Narodowy.

O włos od tragedii na dworcu Centralnym w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE