Przyjaciółka rodziny wyjawia

Zaginionej Jagody szukał Krzysztof Rutkowski. 11-latka jest w szpitalu. Wiemy, z kim była!

2023-01-03 20:25

11–letnia Jagoda z Poronina zniknęła z domu 1 stycznia, nad ranem. Szukała jej cała Polska. Policja szybko ustaliła, że dziewczynka może przebywać w Krakowie. Do akcji, na prośbę mamy Jagody, włączył się słynny detektyw Krzysztof Rutkowski. Na szczęście 11–latka została odnaleziona. Wiemy, co teraz się z nią dzieje. To nie wszystko! Przyjaciółka jej mamy zdradziła nam, w czyim towarzystwie była Jagoda w chwili odnalezienia.

Konferencja prasowa Krzysztofa Rutkowskiego na temat zaginionej Jagody z Poronina

Zaginięcie 11–letniej Jagody z Poronina zelektryzowało opinię publiczną w całej Polsce. Od razu rozpoczęły się intensywne poszukiwania dziewczynki. "Miała wyprowadzić kota na spacer. Kot wrócił, a dziecko zniknęło" – podawały media.

Śledczy szybko ustalili, że zaginiona Jagoda prawdopodobnie dobrowolnie oddaliła się i przebywa w Krakowie, do którego przyjechała porannym pociągiem "Wyspiański". W ustaleniu tego faktu pomógł zapis z kamer monitoringu, które nagrały Jagodę na dworcu PKP w Krakowie. W nocy, 2 stycznia, na prośbę matki Jagody, do poszukiwań przystąpił detektyw Krzysztof Rutkowski.

Zaginionej Jagody szukał Krzysztof Rutkowski. 11-latka jest w szpitalu. Wiemy, z kim była!

Na prośbę mamy Jagody zaangażowałem się w poszukiwania. Współpraca z policją była wzorowa od samego początku – podkreślił Krzysztof Rutkowski podczas konferencji prasowej, którą zorganizował we wtorek w Krakowie.

Zaginiona dziewczynka została odnaleziona właśnie we wtorek, w godzinach południowych, po dwóch dniach poszukiwań. Przebywała w mieszkaniu w centrum miasta. Nie była sama.

To był chłop, towarzyszył jej dorosły mężczyzna – zdradziła nam Gabriela Kołek (21 l.), przyjaciółka mamy Jagody, zaangażowana w poszukiwania. Dodała, że obecnie Jagoda wraz z mamą przebywa w szpitalu w Prokocimiu, została tam na noc, na obserwacje i na badania. Jak nam się udało nieoficjalnie dowiedzieć, mężczyzna, z którym dziecko przebywało w mieszkaniu, ma 21 lat. 

Zobacz koniecznie: Matka 11-letniej Jagody z Poronina zabrała głos. Podziękowała zapomnianym bohaterom! Pomagał nie tylko detektyw Rutkowski

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?

Zaginięciem Iwony Wieczorek żyła cała Polska. Co naprawdę się stało?

Posłuchaj audiobooka i poznaj kulisy śledztwa!

Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki