Szpital apeluje o sprzęt ochronny i płyn do dezynfekcji! "Przyjmą każdą ilość"

2020-03-24 7:44 AC
Szpital apeluje o sprzęt ochronny i płyn do dezynfekcji! Przyjmą każdą ilość
Autor: materiały prasowe szpitala

Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu zaapelował o przekazywanie na rzecz szpitala jednorazowego sprzętu ochrony osobistej - maseczek jednorazowego użytku oraz płynu do dezynfekcji. Możliwa jest także jego odsprzedaż.

Szpital w Nowym Targu to nie jedyna instytucja, której doskwiera brak odpowiedniego zaopatrzenia medycznego. Wcześniej pisaliśmy m.in. o podobnych problemach w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. To dlatego z pomocą ruszyły prywatne firmy i ludzie dobrej woli, którzy samodzielnie rozpoczęli produkcję maseczek.

Nie inaczej było na Podhalu, gdzie do akcji włączyła się grupa FOLK CLUB z Szaflar, która w czynie społecznym podjęła się szycia sprzętu ochrony osobistej. Pomóc może jednak każdy - poza maseczkami potrzebny jest też płyn dezynfekcyjny. Można je przekazywać bezpośrednio do szpitala lub za pośrednictwem grupy FOLK CLUB.

Więcej informacji można uzyskać u Krystyny Sztur - kierownika działu zamówień publicznych i zaopatrzenia w nowotarskim szpitalu.

Koronawirus w Małopolsce

Według najnowszych informacji Ministerstwa Zdrowia (stan na 24.03, godz. 7:30) w Małopolsce odnotowano 31 przypadków zakażenia koronawirusem. Większość pacjentów czuje się dobrze lub jest w stanie stabilnym. Pierwszy pacjent, który jest hospitalizowany w Szpitalu im. Żeromskiego jest w stanie ciężkim. Pozostali przebywają w Szpitalu Uniwersyteckim lub na domowej kwarantannie.

Łącznie w Polsce zdiagnozowano 749 przypadków koronawirusa, osiem osób zmarło. W całym kraju przebadano ponad 20 tysięcy próbek.

Koronawirus w Małopolsce. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Super Raport - odcinek 2

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.