Tak dzisiaj wyglądają wnętrza hotelu Cracovia! [ZDJĘCIA, AUDIO]

2016-12-30 19:55

Wybudowany w latach 60. hotel Cracovia już niebawem zamieni się w oddział Muzeum Narodowego. Zobaczcie, jak prezentują się dzisiaj wnętrza budynku. Niedługo mogą być nie do poznania!

W czwartek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odkupiło od firmy Echo Investment budynek dawnego hotelu Cracovia. - Budynek oddajemy właściwie w takim stanie, w jakim go kupiliśmy - mówi Mikołaj Martynuska z Echo Investment. 

Niebawem w tym gmachu ma powstać Muzeum Designu i Architektury. Będzie można w tu zobaczyć m.in. meble sprzed lat oraz przykłady mody, jaka królowała w minionych dziesięcioleciach.

Część parteru budynku będzie można zwiedzić już podczas Nocy Muzeów w 2017 roku. Jeszcze nie wiadomo, kiedy zwiedzającym udostępniony zostanie cały obiekt. Na razie musi zostać gruntownie przebudowany.

>>> Sukiennice z klocków LEGO w sklepach na całym świecie? To możliwe! [GALERIA]

>>> Nowa Huta: Szedł chodnikiem i... rozbijał szyby w samochodach. Uszkodził 8 aut

>>> Pierwszy noworodek w 2017 roku w Krakowie


Więcej o przyszłości dawnego hotelu Cracovia w materiale Ewy Sas, reporterki Radia ESKA:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE