Ten region będzie źródłem czwartej fali koronawirusa? Zaszczepiono tu tylko kilka procent mieszkańców!

2021-06-24 21:00
Koronawirus, zdjęcie poglądowe
Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Szczepienia przeciw COVID-19 pozwoliły wygasić trzecią falę koronawirusa w Polsce. W całym kraju podano już około 27,5 miliona dawek, a liczba w pełni zaszczepionych osób zbliża się do 12 milionów. Wciąż są jednak miejsca, w których większość uprawnionych rezygnuje z iniekcji. Tak dzieje się m.in. na Podhalu. Jak podaje Wyborcza Zakopane, w Lipnicy Wielkiej przeciw COVID-19 zaszczepiono zaledwie 6 procent mieszkańców.

Podhale może już niebawem zapoczątkować czwartą falę epidemii koronawirusa? Jak sugeruje Wyborcza, istnieje takie ryzyko. Powodem ma być bardzo niski odsetek zaszczepionych osób w tym regionie. Pokazują to statystyki. Cztery gminy, w których przeciwko COVID-19 zaszczepiło się najmniej pacjentów w całej Polsce, są położone właśnie na Podhalu.

Mieszkańców Podhala nie zachęciły zapowiadane przez rząd loterie. Na niewiele zdała się również zakrojona na szeroką skalę kampania reklamująca akcję szczepień. Plakaty, billboardy, filmy promujące i sponsorowane posty w mediach społecznościowych okazały się mało skuteczne.

Jak zaznacza Wyborcza, nawet stolica województwa małopolskiego odstaje w skali całego kraju. Najwięcej zaszczepionych w Małopolsce jest właśnie w Krakowie, dokładnie 34,6 procenta, jednak to dopiero trzynasty wynik w rankingu dużych miast. W Gdańsku aktualny wynik to 38,1 procenta, a w Warszawie 37,1 procenta.

EURO 2020: Szwecja 3-2 Polska. Kulisy spotkania l Futbologia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE