Śmierć na drogach Małopolski

Tragiczny bilans świątecznego weekendu. Trzy osoby nie żyją. Zatrważająca liczba pijanych kierowców

2022-11-02 14:59

W Małopolsce trzy osoby zginęły w trakcie świątecznego weekendu, trwającego od piątku (28 października) do wtorku (1 listopada). Wśród ofiar jest 12-letni chłopiec, który poruszał się pieszo, jadąca na rowerze 57-letnia Ukrainka oraz 40-letni kierowca fiata punto. Łącznie w trakcie policyjnej akcji "Wszystkich Świętych" w Małopolsce doszło do 42 wypadków, a mundurowi zatrzymali 87 pijanych kierowców.

Małopolska. Śmiertelne wypadki drogowe podczas świątecznego weekendu

W trakcie długiego, świątecznego weekendu, związanego z uroczystością Wszystkich Świętych, w Małopolsce doszło do trzech drogowych wypadków śmiertelnych. W piątek (28 października) w miejscowości Klęczany (powiat gorlicki) 18-letni kierujący samochodem marki Alfa Romeo na prostym odcinku drogi potrącił 12-letniego pieszego, który - jak wynika ze wstępnych ustaleń - przebiegał przez jezdnię w pobliżu przejścia dla pieszych. Pomimo reanimacji chłopiec zmarł w szpitalu. W niedzielę (30 października) w Nieczajnej Górnej (powiat dąbrowski) 26-latek kierujący bmw, jak wstępnie ustalono, zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z fiatem punto kierowanym przez 40-letniego mężczyznę. Kierowca fiata w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł na miejscu. Jak informuje KWP Kraków, sprawca zdarzenia oddalił się pieszo z miejsca wypadku i był nietrzeźwy. W organizmie miał 1,24 promila alkoholu. Tego samego dnia, w Pobiedniku Wielkim (powiat krakowski) kierująca rowerem 57-latka z Ukrainy, podczas manewru skręcania w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa pojazdowi, który jechał z przeciwnego kierunku. 18-letni kierowca forda potrącił rowerzystkę. Kobieta zginęła na miejscu.

Kierowcy dalej jeżdżą "na podwójnym gazie". Nie pomagają apele

Łącznie w trakcie świątecznego weekendu w Małopolsce doszło do 42 wypadków drogowych, w których 46 osób zostało rannych. Wciąż nie do wszystkich docierają apele o powstrzymanie się od jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. W trakcie akcji mundurowi zatrzymali 87 nietrzeźwych kierujących. Jak przypomina PAP, podczas ubiegłorocznych działań związanych z dniem Wszystkich Świętych doszło do 39 wypadków, w których trzy osoby zginęły, a 46 zostało rannych. Policjanci zatrzymali wtedy 95 nietrzeźwych kierujących.

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Pościg za 16-letnim kierowcą. Taranował pojazdy, powodował kolizje. Pędził z prędkością 250 km/h