Upały w Małopolsce. Do kiedy temperatury będą przekraczać 30 stopni?

i

Autor: FotografieLink/cc0/pixabay

Fala upałów w sierpniu

Upały w Małopolsce. Do kiedy temperatury będą przekraczać 30 stopni?

2022-08-04 11:27

Początek sierpnia w Małopolsce stoi pod znakiem upałów. W czwartek, 4 sierpnia IMGW wprowadziło alert pogodowy związany z wysokimi temperaturami, który obowiązuje na terenie większości powiatów. Termometry pokażą ponad 30 stopni Celsjusza w cieniu. Pogoda dość szybko się jednak zmieni, a na horyzoncie już widać solidne ochłodzenie.

Fala upałów. Temperatury przekroczą 30 stopni Celsjusza

Fala upałów nadciągnęła do Małopolski z zachodniej części naszego kraju. Większość powiatów w województwie została objęta żółtymi alertami IMGW, związanymi z temperaturami przekraczającymi 30 stopni Celsjusza. Alerty pogodowe obowiązują od czwartku, 4 sierpnia godz. 13.00 do piątku, 5 sierpnia godz. 20.00. Chłodniej będzie wyłącznie w Nowym Sączu oraz powiatach: gorlickim, nowosądeckim, tatrzańskim oraz nowotarskim. Tam ostrzeżenia pogodowe nie zostały wprowadzone. 

PRZECZYTAJ: 34-latek nie ugryzł się w język na lotnisku w Balicach. Cztery słowa wystarczyły, żeby wszcząć alarm

Kiedy ochłodzenie w Małopolsce?

Szczyt obecnej fali upałów spodziewany jest w piątek. Tego dnia termometry wskażą nawet 33 stopnie Celsjusza w cieniu. Z kolei najbliższy weekend (6-7 sierpnia) będzie stał pod znakiem znacznego ochłodzenia. W sobotę spadkom temperatur będą towarzyszyć opady deszczu. Te ustąpią w niedzielę, gdy zrobi się też nieco cieplej. W ostatni dzień weekendu termometry będą wskazywać maksymalnie 24 stopnie Celsjusza.

Sonda
Czy masz problemy ze zdrowiem podczas upałów?
Osy zabiły strażaka Marcina

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki