Upały w Małopolsce. Do kiedy temperatury będą przekraczać 30 stopni?

i

Autor: FotografieLink/cc0/pixabay

Fala upałów w sierpniu

Upały w Małopolsce. Do kiedy temperatury będą przekraczać 30 stopni?

2022-08-04 11:27

Początek sierpnia w Małopolsce stoi pod znakiem upałów. W czwartek, 4 sierpnia IMGW wprowadziło alert pogodowy związany z wysokimi temperaturami, który obowiązuje na terenie większości powiatów. Termometry pokażą ponad 30 stopni Celsjusza w cieniu. Pogoda dość szybko się jednak zmieni, a na horyzoncie już widać solidne ochłodzenie.

Fala upałów. Temperatury przekroczą 30 stopni Celsjusza

Fala upałów nadciągnęła do Małopolski z zachodniej części naszego kraju. Większość powiatów w województwie została objęta żółtymi alertami IMGW, związanymi z temperaturami przekraczającymi 30 stopni Celsjusza. Alerty pogodowe obowiązują od czwartku, 4 sierpnia godz. 13.00 do piątku, 5 sierpnia godz. 20.00. Chłodniej będzie wyłącznie w Nowym Sączu oraz powiatach: gorlickim, nowosądeckim, tatrzańskim oraz nowotarskim. Tam ostrzeżenia pogodowe nie zostały wprowadzone. 

PRZECZYTAJ: 34-latek nie ugryzł się w język na lotnisku w Balicach. Cztery słowa wystarczyły, żeby wszcząć alarm

Kiedy ochłodzenie w Małopolsce?

Szczyt obecnej fali upałów spodziewany jest w piątek. Tego dnia termometry wskażą nawet 33 stopnie Celsjusza w cieniu. Z kolei najbliższy weekend (6-7 sierpnia) będzie stał pod znakiem znacznego ochłodzenia. W sobotę spadkom temperatur będą towarzyszyć opady deszczu. Te ustąpią w niedzielę, gdy zrobi się też nieco cieplej. W ostatni dzień weekendu termometry będą wskazywać maksymalnie 24 stopnie Celsjusza.

Sonda
Czy masz problemy ze zdrowiem podczas upałów?
Osy zabiły strażaka Marcina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE