W szkole ulatniała się groźna substancja! Ewakuowano kilkaset osób

i

Autor: Tomasz Mikołajczyk/cc0/pixabay W szkole w Głogoczowie została przeprowadzona ewakuacji z powodu rozszczelnienia instalacji gazowej / zdjęcie ilustracyjne.

W budynku ulatniał się gaz

W szkole ulatniała się groźna substancja! Ewakuowano kilkaset osób

2022-09-23 12:26

W piątek, 23 września w szkole w Głogoczowie (powiat myślenicki) została przeprowadzona ewakuacja około 400 uczniów i 30 nauczycieli. Powodem było rozszczelnienie instalacji gazowej. W zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych. Na miejscu pracuje pogotowie gazowe. W poniedziałek (26 września) szkoła ma już funkcjonować w normalnym trybie.

Ewakuacja szkoły w Głogoczowie. W budynku ulatniał się gaz

Rano w piątek, 23 września w szkole w Głogoczowie (powiat myślenickiprzeprowadzono ewakuację kilkuset osób. Budynek musiało opuścić około 400 uczniów oraz 30 nauczycieli. Mł. asp. Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji poinformował nas, że przyczyną zdarzenia było rozszczelnienie instalacji gazowej. 

Ewakuacja został przeprowadzona sprawnie. Na szczęście nikt nie został poszkodowany, jednak dzieci nie wrócą już dzisiaj do szkoły, tylko będą miały przedłużony weekend. Na miejscu pracuje pogotowie gazowe, które ma naprawić uszkodzoną instalację. Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Zapadlisko na cmentarzu w Trzebini coraz głębsze! Jak będzie wyglądać święto Wszystkich Świętych?

Odwrócił się w czasie jazdy i doprowadził do katastrofy. 48-latek przygnieciony przez ciągnik

Ustalono przyczynę rozszczelnienia instalacji gazowej w Głogoczowie

Jak przekazał nam mł. asp. Dawid Wietrzyk, przyczyną rozszczelnienia instalacji gazowej w szkole w Głogoczowie była niezawiniona przez osoby trzecie awaria techniczna. Policja wykluczyła, by zdarzenie wynikało z umyślnego działania, prowadzącego do wywołania zamieszania i przeprowadzenia ewakuacji. Przed incydentem ani szkoła, ani policja nie otrzymała żadnych telefonów lub wiadomości mailowych z groźbą doprowadzenia do wycieku groźnej substancji. 

Sonda
Czy dzieci należy uczyć udzielania pierwszej pomocy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE