W Tatrach spadł śnieg. Niebezpieczne warunki na szlakach

2021-09-21 7:59
W Tatrach spadł śnieg. Niebezpieczne warunki na szlakach
Autor: GarMax/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

W Tatrach panują zimowe warunki. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, na wysokości ponad 1500 metrów n.p.m. leży śnieg. Ośnieżone są między innymi zbocza Giewontu, Świnicy czy Kasprowego Wierchu. Wybierając się na szlaki położone w wyższych partiach gór trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą ciepłych ubrań i sprzętu ułatwiającego poruszanie się na oblodzonych trasach.

Tatrzańskie szczyty zostały przysypane warstwą białego puchu. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, śnieg zalega na wysokości ponad 1500 metrów n.p.m. Ośnieżone są między innymi zbocza Giewontu, Świnicy i Kasprowego Wierchu. Ośnieżone tatrzańskie szczyty można dostrzec z Zakopanego po tym, gdy przejaśniło się niebo, które od kilku dni było spowite gęstymi chmurami. Na razie ilość śniegu w Tatrach nie jest jeszcze duża, ale i tak ma ona wpływ na warunki panujące na szlakach. Turyści wybierający się na wycieczki powinni pamiętać o zabraniu ze sobą ciepłej odzieży oraz sprzętu ułatwiającego poruszanie się na oblodzonych trasach. W niektórych miejscach niezbędne mogą okazać się raczki. Z kolei w dolnych partiach gór szlaki są mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste.

PRZECZYTAJ: Ojciec śmiertelnie pobitego na Krupówkach Mateusza zabiera głos. Mocne słowa!

Od poniedziałku (20 września) ze względu na remont zamknięty jest do odwołania niebieski szlak turystyczny na odcinku od schroniska na Polanie Kalatówki do końca Polany Kalatówki. Dojście na Halę Kondratową możliwe tzw. dolnym szlakiem. Nieczynny jest także czerwony szlak turystyczny na odcinku od Czarnego Stawu pod Rysami na Rysy. Szlakiem na szczyt można natomiast poruszać się w weekendy.

ZOBACZ: Chodziła do liceum Karola Wojtyły, oszukała Mariana Banasia! Kim jest Joanna Segelstrom?

Sonda
Która pora roku jest najlepsza na wycieczkę w Tatry
Tak powstrzymali terrorystów. Ważne ćwiczenia w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE