Wisła Kraków: Kuba Błaszczykowski podpisał kontrakt z Białą Gwiazdą i zarobi... 500 złotych!

2019-02-07 15:12
Jakub Błaszczykowski
Autor: WIkipediaCC/Roger Gorączniak Jakub Błaszczykowski

Jakub Błaszczykowski podpisał półroczny kontrakt z Wisłą Kraków - poinformował na Twitterze Tomasz Włodarczyk, dziennikarz "Przeglądu Sportowego". Kuba otrzyma najniższą możliwą pensję dla piłkarza zawodowego czyli... 500 złotych netto!   

Jakub Błaszczykowski razem z dwójką krakowskich biznesmenów - szefem firmy Synerise Jarosławem Królewskim oraz Tomaszem Jażdżyńskim, prezes Gremi Media stał się twarzą odbudowy Wisły Kraków. 

Informację o podpisanym kontrakcie potwierdził też Jarosław Królewski na Twitterze. Oficjalna prezentacja zawodnika odbędzie się w piątek, 8 lutego. Swoje umiejętności Błaszczykowski pokaże natomiast w meczu z Górnikiem Zabrze już 13 lutego.

Jak informują sportowcy na Twitterze Kuba Błaszczykowski po raz kolejny pokazał jak dobrym jest człowiekiem. Nie dość, że po wielu latach wraca do swojego ukochanego klubu to będzie w nim grać za minimalną stawkę, czyli... 500 złotych netto. Pieniędzy tych nie weźmie jednak do kieszeni. - całość tej kwoty przekazywał będzie na bilety na mecze Wisły dla Domów Dziecka - napisał Tomasz Włodarczyk.

Wisła Kraków na zakręcie, sprzedaż akcji prawdziwym hitem!

W ostatnim czasie klub znalazł się na zakręcie finansowo-organizacyjnym, a utrata licencji i płynności finansowej mogły doprowadzić do poważnych konsekwencji, łącznie z upadkiem klubu. Pojawiła się pomysł emisji akcji. Jak się okazało - to był strzał w dziesiątkę. 

Sprzedaż akcji Wisły Kraków rozpoczęła się we wtorek o poranku na specjalnej platformie crowdfundingowej. "Biała Gwiazda" chciała uzbierać w ten sposób cztery miliony złotych, aby zapewnić pieniądze na bieżącą działalność. Odzew kibiców przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów zbiórki. Cztery miliony złotych udało się zebrać... w ciągu zaledwie doby!

Czytaj też: 

>>> Kraków: Andrzej Duda robi zakupy w hipermarkecie. To nagranie podbija internet!

>>> Pomylił policjantów... z dilerami narkotyków!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE