Ratownicy nie mogą działać

Wstrzymali poszukiwania turysty zaginionego w Tatrach. Koszmarne warunki w górach

2023-11-30 10:37

Ratownicy wstrzymali akcję poszukiwawczą 46-letniego turysty zaginionego w Tatrach. Powodem decyzji są bardzo trudne warunki panujące w górach. Na szczytach wiatr wieje z prędkością 90 km/h i powoduje zamiecie, co uniemożliwia bezpieczne kontynuowane akcji poszukiwawczej. Rafał Pięciorak zaginął w sobotę, 25 listopada w drodze na Czerwone Wierchy.

Tatry. Poszukiwania zaginionego turysty wstrzymane. Na przeszkodzie stanęła pogoda

W dalszym ciągu nie udało się odnaleźć 46-letniego turysty zaginionego w Tatrach. Kontakt z Rafałem Pięciorakiem urwał się w sobotę, 25 listopada. Mężczyzna szedł na Czerwone Wierchy, a jego ostatnia potwierdzona lokalizacja to Chuda Przełączka w masywie Ciemniaka. Osoby posiadające wiedzę na temat losów Rafała Pięcioraka są proszone o kontakt z TOPR pod nr telefonu: 18 206 34 44  lub na adres mailowy: [email protected].

W czwartek, 30 listopada akcja poszukiwawcza została wstrzymana ze względu na fatalne warunki atmosferyczne. Ratownik dyżurny TOPR przekazał PAP, że na tatrzańskich szczytach wiatr wieje z prędkością 90 km/h, co powoduje powstawanie zamieci. Dotychczas nie natrafiono na żadne ślady poszukiwanego.

W środę, 29 listopada zauważono natomiast lawinisko w Dolinie Tomanowej. Rejon poszukiwań to: Mała Świstówka, Dolina Tomanowa oraz Adamica, czyli północna grań Ciemniaka po Chudą Przełączkę.

Rurociąg zabił czterech górników
Sonda
Czy turyści wybierający się w góry powinni mieć wykupione ubezpieczenie?