Wypadek na stoku w Bukowinie Tatrzańskiej. Czy wyciąg nadal pracuje?

2020-02-11 10:45
Dramatyczne chwile w Bukowinie Tatrzańskiej. Zerwany dach uderzył w narciarzy
Autor: OSP Bukowina Tatrzańska

Dzień po tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej sprawdzamy, czy wyciągi i stoki narciarskie na Podhalu pracują normalnie. Okazuje się, że wiele ośrodków zdecydowało się zawiesić funkcjonowanie ze względu na złe warunki atmosferyczne?

Po tragicznym wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej, o którym więcej przeczytasz TUTAJ, wiele ośrodków narciarskich zawiesiło funkcjonowanie, tłumacząc się niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Od kilku dni w Tatrach intensywnie sypie śnieg i wieje porywisty wiatr, który lokalnie osiąga prędkość 150 kilometrów na godzinę. 

We wtorek wyłączone zostały trzy koleje krzesełkowe w Białce Tatrzańskiej: nr VI Pasieka Express, nr VIII Jankulakowski oraz nr IX Remiaszów. Zamknięta została kolej krzesełkowa Gąsienicowa i Goryczkowa, a także kolej linowa na Kasprowy Wierch.

Z powodu złych warunków atmosferycznych zawieszono też działalność ośrodka na Rusinowym Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie w poniedziałek doszło do tragedii, w której zginęły trzy osoby.

Prognozy synoptyków na najbliższe godziny nie są najlepsze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnymi porywami wiatru, które mogą osiągać nawet 95 kilometrów na godzinę. Jakie są aktualne warunki w Tatrach? Czy na stokach jest bezpiecznie? Przeczytaj tutaj.

Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Czytaj relację:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE