Wzmożone kontrole policji w galeriach handlowych w Małopolsce! To sposób na walkę z pandemią

2020-12-03 10:01 ON
policja Kraków
Autor: Pixaby

Policjanci z Małopolski zapowiedzieli kolejne kontrole w galeriach handlowych. Będą oni pilnować przestrzegania obostrzeń sanitarnych, głównie w sklepach wielkopowierzchniowych.

– Poprzedni weekend niewątpliwie pokazał, że obowiązujące obostrzenia nie były przestrzegane zarówno przez zarządców sklepów, jak i osoby przebywające na terenie galerii – powiedział w czasie briefingu prasowego insp. Roman Kuster, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie.

Z tego powodu sanepid i małopolska policja rozpoczęły wzmożone kontrole. W pierwszy dzień grudnia w całym województwie sprawdzono 23 galerie handlowe. Inspektor Roman Kuster zapewnił o kontynuacji działań mających na celu ochronę zdrowia. Przypomniał także o obowiązujących przepisach, takich jak korzystanie z maseczek, dezynfekcja rąk czy zachowanie dystansu społecznego. Obowiązuje również limit osób jednocześnie przebywających w danym sklepie.

Funkcjonariusze placówki handlowe skontrolowali już 42,5 tys. razy oraz przeprowadzili 54 tys. kontroli w środkach transportu. – Kontrole w galeriach to nie działania jednorazowe. Będziemy je planować do Świąt i pojawiać się w placówkach handlowych – zadeklarował Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie.

Krakowskie blokowisko w grze komputerowej. To zasługa studentów