Z OSTATNIEJ CHWILI: Będą trzy linie metra w Krakowie! [WIZUALIZACJE]

2019-04-01 10:30

Na tę wiadomość czekali wszyscy mieszkańcy Krakowa! Przed chwilą zapadła decyzja, że w Krakowie powstaną trzy linie metra! Superszybka podziemna kolej połączy wszystkie najważniejsze punkty w mieście!

Koniec stania w korkach, szybki i bezkolizyjny transport to sen przyszłości, który właśnie zaczyna się spełniać. W stolicy Małopolski zapadły bardzo ważne decyzje, mówiące o tym, że już za kilka tygodni ruszy budowa metra!

ZOBACZ WIZUALIZACJE: Tak będą wyglądać stacje metra krakowskiego. Robią wrażenie!

Pierwsza linia połączy Bronowice z Nową Hutą - nitka czerwona przebiegać będzie m.in przez AGH, gdzie połączy się z linią zieloną w kierunku Bieżanowa P+R. Dalej pojedziemy m.in przez Rynek Główny, Rondo Mogilskie, aż do Placu Centralnego. 

Z kolei linia zielona będzie zaczynać się właśnie przy Akademii Górniczo-Hutniczej i dalej pojedzie m.in przez Teatr Słowackiego, Legionów Piłsudskiego aż do Bieżanowa. Niebieska linia będzie spełnieniem marzeń mieszkańców południowych dzielnic. Oprócz Trasy Łagiewnickiej postanowiono o budowie metra aż do Klinów Borkowskich, dzięki czemu szybko przedostaniemy się na przykład do Łagiewnik, czy dalej do centrum. 

Udało nam się zdobyć wizualizacje tej ogromnej inwestycji, która pochłonie ponad 500 miliardów rubli rosyjskich. Jesteśmy pod wrażeniem rozmachu tego projektu!

To oczywiście primaaprilisowy żart :) Jeśli Wam się spodobał, udostępnijcie go na Facebooku i wkręćcie znajomych!

Zobacz koniecznie:

>>> Najmniejszy apartament na świecie jest w... Krakowie. Ma tylko dwa metry!

>>> Polskie "drapacze chmur". Zobacz najwyższe budynki w polskich miastach!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE