Zbrodnia

Zabójstwo w centrum Krakowa. Dawid Ż. bez powodu zastrzelił Piotra. Uniknie odpowiedzialności?

2023-06-22 8:13

Sprawca zabójstwa, do którego doszło w barze przy ul. Sławkowskiej w Krakowie, prawdopodobnie uniknie odpowiedzialności karnej. Dawid Ż., który zupełnie bez powodu zastrzelił pracownika budowlanego Piotra B. powiedział policjantom, że "coś kazało mu strzelić". Biegli uznali go za niepoczytalnego. Dawid Ż. już wcześniej leczył się psychiatryczny.

Zabójstwo w barze na Sławkowskiej w Krakowie. Dawidowi Ż. "coś" kazało strzelać do Piotra B.

W lutym w barze przy ulicy Sławkowskiej w Krakowie doszło do scen jak z koszmaru. W biały dzień Dawid Ż. zabił strzałem w głowę pracownika budowlanego Piotra B. Mężczyźni nie znali się wcześniej i nie mieli ze sobą żadnego żadnego zatargu. Postrzelony 32-latek nie miał żadnych szans na przeżycie, zmarł na miejscu zdarzenia. Ofiar miało być więcej, ponieważ Dawid Ż. celował jeszcze do Leszka Ś., lecz jego pistolet marki Big Sauer kal. 9 mm zaciął się i nie wypalił. Po zatrzymaniu Dawid Ż. początkowo odmawiał złożenia zeznań, a nawet podpisania dokumentacji z przeprowadzonych z nim czynności. Od początku istniały wątpliwości co do jego poczytalności, tym bardziej że już wcześniej leczył się psychiatrycznie. W końcu wyznał śledczym, że "coś" kazało mu strzelić w kierunku Piotra B. Nie miał żadnego motywu, by pozbawić życia nieznanego mu pracownika budowlanego. 

Dawid Ż. uniknie odpowiedzialności karnej? Opinia biegłych

Opinia biegłych potwierdza pierwotne przypuszczenia o niepoczytalności Dawida Ż. To oznacza, że prowadzone przeciwko niemu śledztwo prawdopodobnie zostanie umorzone, a mężczyzna nie będzie mógł odpowiadać karnie za swój czyn. Sąd będzie mógł natomiast przymusowo umieścić go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Strzelanina w Krakowie. Morderstwo na ul. Sławkowskiej
Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w Krakowie?