Zabójstwo w Krakowie! Nie żyje mężczyzna dźgnięty nożem. Policja zatrzymała 43-latka [WIDEO]

2022-01-20 11:56
Zabójstwo w Krakowie! Nie żyje mężczyzna dźgnięty nożem. Policja zatrzymała 43-latka
Autor: Małopolska Policja 43-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Policja zatrzymała 43-letniego mężczyznę, który podczas libacji miał zabić swojego 74-letniego kompana. Do awantury doszło przed tygodniem (13 stycznia) w rejonie Prokocimia, a dźgniętego nożem poszkodowanego nie udało się uratować. Wcześniej obaj mężczyźni spożywali alkohol w towarzystwie dwóch innych osób. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego więzienia.

Zabójstwo w Krakowie! Nie żyje mężczyzna dźgnięty nożem. Policja zatrzymała 43-latka

W zeszły czwartek (13 stycznia) w jednym z mieszkań w rejonie Prokocimia doszło do zabójstwa. W lokalu cztery osoby (trzech mężczyzn oraz kobieta) uczestniczyły w libacji, podczas której doszło do awantury. W jej trakcie 43-latek sięgnął po nóż kuchenny i ugodził nim swojego 74-letniego kompana, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Dwójka pozostałych uczestników libacji zdążyła uciec przed agresywnym 43-latkiem i powiadomić o zajściu służby. Po przyjeździe pod wskazany adres policjanci znaleźli w mieszkaniu nieprzytomnego mężczyznę, znajdującego się na łóżku w pozycji półsiedzącej z raną kłutą w okolicach brzucha i bez wyczuwalnego tętna, któremu natychmiast zaczęli udzielać pierwszej pomocy do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. Niestety 74-latka nie udało się uratować. Zmarł on w wyniku obrażeń zadanych mu przez nożownika. 

PRZECZYTAJ: Kuzyn zabił Rafała w sylwestra. Mieli grać w gry komputerowe. W ostatnią drogę wyruszył z bliskimi [ZDJĘCIA]

Mundurowi po ustaleniu wyglądu i ubioru 43-latka od razu powiązali go z mężczyzną, którego mijali wchodząc do budynku. Po krótkich poszukiwaniach podejrzany został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut zabójstwa, za który grozi kara dożywotniego więzienia. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego zaatakował nożem swojego kompana od kieliszka. Dodatkowo 43-latek odpowie za kradzież rozbójniczą, której dokonał 7 stycznia w jednym ze sklepów monopolowych na Prokocimiu. Sąd wyraził zgodę na zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu.

ZOBACZ: Dawid miał przed sobą całe życie. Śmiertelne ciosy w plecy zadali mu koledzy. Ruszył proces [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Zabójstwo w Krakowie. Podczas libacji dźgnął nożem 74-latka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE