Uzdatnią teren zapadlisk

Zapadliska w Trzebini. Burmistrz chce częściowego zamknięcia cmentarza i odwiertów na osiedlu Gaj

2023-02-17 7:52

Ze względu na ryzyko zapadlisk i konieczność uzdatniania terenu, burmistrz Trzebini zwrócił się o częściowe zamknięcie cmentarza parafialnego. Na prośbę mieszkańców w pobliżu bloków na osiedlu Gaj mają zostać przeprowadzone odwierty kontrolne. - Choć wiemy już, że bloki na osiedlu Gaj nie są zagrożone występowaniem zapadlisk, jako gospodarz gminy muszę mieć nie sto, a milion procent pewności w tym temacie - tłumaczy Jarosław Okoczuk.

Trzebinia. Cmentarz ma być częściowo zamknięty. Odwierty kontrolne na osiedlu Gaj

Po spotkaniu z ekspertami i przedstawicielami Spółki Restrukturyzacji Kopalń burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk poinformował o działaniach, które zostaną podjęte w związku z występowaniem zapadliskSamorządowiec zwrócił się do proboszcza parafii Niepokalanego Serca NMP o częściowe zamknięcie cmentarza. Chodzi o południowy fragment nekropolii, północna część nadal będzie mogła być użytkowana. Dalszemu zapadaniu się ziemi ma zapobiec przeprowadzenie uzdatniania terenu. Z tego powodu planowane jest również ograniczenie ruchu na ul. Górniczej. Na prośbę mieszkańców mają zostać przeprowadzone odwierty kontrolne w pobliżu bloków na osiedlu Gaj. Uzdatnianie terenów zagrożonych zapadliskami ma potrwać maksymalnie trzy miesiące.

Choć wiemy już, że bloki na osiedlu Gaj nie są zagrożone występowaniem zapadlisk, jako gospodarz gminy muszę mieć nie sto, a milion procent pewności w tym temacie, dlatego - w związku z Państwa prośbami - poprosiłem o przeprowadzenie odwiertów kontrolnych w okolicach osiedla. Prace już trwają, byłem dzisiaj na miejscu, widziałem na własne oczy. Uzdatniany też będzie teren przy garażach, o którym wiemy, że jest obszarem potencjalnie narażonym. Na miejscu usłyszałem deklaracje, że te działania zakończą się do 3 miesięcy - napisał na FB burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk.

Ogromny byk urwał się z łańcucha i spacerował przed kościołem. Uciekł z transportu do rzeźni
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany