Zima stulecia: Czy dotrze też do Małopolski? Czy to w ogóle prawda? Sprawdzamy!

2017-09-26 12:40
Nadchodzi zima stulecia?
Autor: katarinabukerova / pixabay.com Nadchodzi zima stulecia?

W ostatnich dniach w mediach pojawiły się spekulacje dotyczące nadchodzącej zimy. Według nich, najbliższe miesiące mają być wyjątkowo mroźne i nieprzyjemne. Czy rzeczywiście musimy przygotować się na walkę z 30-stopniowym mrozem? Sprawdzamy! 

Pierwsze informacje o rzekomej zimie stulecia pojawiły się w brytyjskim serwisie Exacta Weather. W myśl tych prognoz, najbliższe miesiące sprezentują nam istny kataklizm: siarczysty mróz i śnieżyce. Taka pogoda miałaby się utrzymać do końca kwietnia. Według portalu Exacta Weather już jesień ma zaprawić nas do boju wyjątkowo niskimi temperaturami. Czy to wszystko prawda?

Sprawie przyjrzał się serwis twojapogoda.pl, który wyjaśnia, że doniesienia o zimie stulecia to tylko... plotki. Ich autorem jest James Madden z brytyjskiego serwisu Exacta Weather, który taką zimę stulecia przewiduje w kółko od lat. 

Jak tłumaczy serwis twojapogoda.pl, najpopularniejszą prognozą sezonową jest ta pochodząca z modelu CFSv2. A według niej - po pierwsze - czeka nas ciepły i suchy październik. Złotą jesień mamy zobaczyć w tym roku m.in. w Małopolsce, bo jak tłumaczą synoptycy, wyjątkowo ładnie ma być w południowych i wschodnich województwach. Po drugie, łagodna ma być także zima! Niewykluczone, że miejscami będzie... rekordowo ciepła. 

Czytaj też: Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Krakowie: Gdzie się leczyć w razie nagłej choroby? Sprawdź nową listę placówek! [ADRESY, TELEFONY]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE