matura

i

Autor: canva.com

Biznes i zarządzanie zastąpi podstawy przedsiębiorczości

Zmiany na maturze na niespotykaną skalę! Czarnek zapowiada pracę w grupach na egzaminie

2022-09-14 18:42

Minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiedział wprowadzenie nowego przedmiotu maturalnego o nazwie: biznes i zarządzanie. Ma on zastąpić podstawy przedsiębiorczości, a zasadniczą różnicą pomiędzy tymi przedmiotami będzie włączenie do nauczania większej liczby elementów praktycznych. Niektóre z zadań maturalnych z biznesu i zarządzania mają być rozwiązywane w grupach. - To będzie nowość na skalę dotąd niespotykaną - powiedział minister Czarnek.

Nowy przedmiot zastąpi podstawy przedsiębiorczości. Zadania na maturze będą rozwiązywane w grupach

Podczas środowej (14 września) prezentacji raportu Gov-Tech na temat planowanego wprowadzenia do szkół przedmiotu biznes i zarządzanie, minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiedział duże zmiany w sposobie przeprowadzania maturNowością będą egzaminy, podczas których niektóre z zadań mają być rozwiązywane w grupach. Według szefa resortu edukacji, zmiany zapewnią realizację nauczania większej liczby elementów praktycznych, niż miało to miejsce w przypadku nauki podstaw przedsiębiorczości. Przedmiot biznes i zarządzanie jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

- Chcemy, żeby na maturze przedmiot z rozszerzenia biznes i zarządzanie miał również wymiar praktyczny, czyli takie zadania rozwiązywane w grupach. Wydaje się, że to będzie nowość na skalę dotąd niespotykaną – powiedział minister edukacji Przemysław Czarnek.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Matura próbna 2023: odpowiedzi i arkusze CKE dostępne dla wszystkich. Tu sprawdzisz, co będzie na maturze 2023 z matematyki i polskiego

Kraków: remont ul. Fatimskiej trwa już pół roku, mieszkańcy mają dość utrudnień. Prace potrwają do końca roku

Od kiedy biznes i zarządzanie pojawi się na maturze?

Jak przypomina PAP, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek już w styczniu br. zapowiedział, że chciałby, aby od 1 września 2023 r. podstawy przedsiębiorczości zostały zastąpione nowym przedmiotem biznes i zarządzanie. Nowy przedmiot znalazłby się na maturze od 2027 r. jako przedmiot do wyboru. W styczniowej rozmowie z PAP szef resortu powiedział, że nowego przedmiotu uczyć będą nauczyciele podstaw przedsiębiorczości.

Sonda
Czy Przemysław Czarnek jest odpowiednią osobą na stanowisku ministra edukacji?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany