Awaria systemu rekrutacji do szkół! Młodzież ma zanosić dokumenty

2021-08-03 16:18

We wtorek przed południem doszło do awarii systemu, za którego pomocą młodzież miała aplikować do szkół ponadpodstawowych w Olsztynie. Awaria dotąd nie została usunięta, ratusz prosi, aby młodzież osobiście zanosiła dokumenty do wybranych szkół.

Biuro prasowe olsztyńskiego urzędu miasta poinformowało we wtorek, 3.08, że awaria systemu informatycznego, za którego pomocą młodzież miała składać podania w naborze uzupełniającym do wybranych szkół ponadpodstawowych, została wykryta o godz. 10.00 przez wykonawcę systemu informatycznego. "Awaria dotyczy nie tylko Olsztyna, ale także wielu innych jednostek samorządu terytorialnego obsługiwanego przez tego wykonawcę. Aktualnie prowadzone są prace nad usunięciem awarii i jak najszybszym przywróceniem pełnej sprawności systemu rekrutacyjnego. Z deklaracji wykonawcy przywrócenie dostępności systemu powinno nastąpić w środę" – napisał olsztyński ratusz w komunikacie przesłanym PAP.  Jak wynika z informacji przekazanych przez Polską Agencję Prasową, wydział edukacji w olsztyńskim ratuszu zwrócił się do młodzieży z prośbą, aby do czasu usunięcia awarii osoby zainteresowane naborem uzupełniającym do szkół ponadpodstawowych składały dokumenty bezpośrednio w wybranej szkole. Należy tam zanieść tradycyjny, wydrukowany wniosek. "W momencie usunięcia awarii dane zostaną wprowadzone do systemu przez pracownika szkoły" – zapewnił ratusz.

Zobacz też: Olsztyn. Rozbój z użyciem noża! Pił alkohol, gdy weszła policja

- Równocześnie bardzo prosimy wszystkich tych, którzy mogę wstrzymać się, do czasu usunięcia awarii z wykonywaniem czynności rekrutacyjnych, o cierpliwość i obserwowanie pojawiających się komunikatów" – napisał olsztyński urząd miasta.

Zrywają asfalt na moście Południowym. Fuszerka na Południowej Obwodnicy Warszawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE