Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki. Nie żyje 19-latek

i

Autor: wm.policja.gov.pl Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki. Nie żyje 19-latek.

Śmierć na drodze

Bus wjechał w osobówkę. Nie żyje 19-latek, są ranni. Tragedia na Mazurach

2023-06-06 7:50

Tragiczny wypadek w miejscowości Ruminek (woj. warmińsko-mazurskie). Na drodze krajowej nr 59 bus zderzył się z samochodem osobowym. Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus czołowo zderzył się z osobowym audi. 19-letni kierowca busa zginął na miejscu. Kierująca audi i jej pasażerka zostały przewiezione do szpitala. Przez ponad 5 godzin ruch na tym odcinku był utrudniony. Szczegóły w dalszej części artykułu.

DK 59. Śmiertelny wypadek. Bus wjechał w osobówkę. Nie żyje 19-latek

W poniedziałek (5 czerwca) na drodze krajowej nr 59 w miejscowości Ruminek doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Na trasie Ryn - Wejdyki bus marki Volkswagen zjechał na przeciwległy pas jezdni i wjechał w osobowe audi. Jak informuje policja, za kierownicą busa siedział 19-latek, który zginął na miejscu. Samochodem osobowym podróżowały dwie kobiety. 39-letnia kierująca audi i jej 65-letnia pasażerka zostały przetransportowane do szpitala. Kierująca była trzeźwa.

Do zdarzenia doszło około godz. 16:30. Na miejscu wypadku pracowali policjanci, strażacy i pogotowie. Wprowadzono ruch wahadłowy. Utrudnienia na DK 59 w miejscu wypadku trwały ponad pięć godzin i zakończyły się dopiero o godz. 22. Policjanci wyjaśniają szczegóły tragedii.

Niestety, to kolejny śmiertelny wypadek drogowy w woj. warmińsko-mazurskim w ostatnim czasie. W niedzielę (4 czerwca) na drodze koło Moczyska w gminie Nidzica zginął 54-letni motocyklista, a pasażerka została ranna. Jak przekazała policja, w motocykl, którym jechali poszkodowani, uderzył samochód osobowy. 

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Dostawczak uderzył w drzewo, kierowca wyleciał z kabiny. Koszmarny wypadek pod Barwicami