St. asp. Jacek Zbrzyzny uratował życie 4-letniej dziewczynki

i

Autor: wm.policja.gov.pl St. asp. Jacek Zbrzyzny uratował życie 4-letniej dziewczynki.

"Była sina, miała problemy z oddychaniem". Policjant uratował życie 4-latki

2022-04-27 9:34

Taki policjant to prawdziwy skarb! St. asp. Jacek Zbrzyzny z nidzickiej policji uratował życie 4-letniej dziewczynki. Podczas "Turnieju Motoryzacyjnego" dziecko zadławiło się cukierkiem. Przerażona matka dziewczynki błagała o pomoc. Jej córka była sina i miała problemy z oddychaniem. St. as. Zbrzyzny bez wahania ruszył na pomoc.

Do zdarzenia doszło w piątek (22 kwietnia) na ul. 1 Maja w Nidzicy. Podczas „Turnieju Motoryzacyjnego”, który odbywał się w miasteczku ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Nidzicy. Policjant st. asp. Jacek Zbrzyzny usłyszał krzyk kobiety wołającej o pomoc. Funkcjonariusz podbiegł do kobiety trzymającej na rękach 4-letnie dziecko. Dziewczynka była sina i miała problemy z oddychaniem. Z relacji mamy wynikało, że 4-latka zadławiła się cukierkiem.

- Funkcjonariusz przystąpił do czynności ratowniczych, które już po chwili dały oczekiwany efekt. Zdecydowana reakcja st. asp. Jacka Zbrzyznego spowodowała, że cukierek wypadł z ust dziewczynki i drogi oddechowe zostały udrożnione - mówi st. sierż. Alicja Pepłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy. Kiedy 4-latka uspokoiła się w objęciach mamy, policjant polecił jej dotrzeć z dzieckiem do lekarza, aby upewnić się czy zdrowiu dziecka już nic nie zagraża. Następnego dnia funkcjonariusz skontaktował się telefonicznie z mamą dziewczynki, aby zapytać o jej stan – dziewczynka jest cała i zdrowa.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Policjanci z Herą wpadli do szkoły. Nieoczekiwany finał lekcji

Sonda
Czy masz zaufanie do policji?
Muniek Staszczyk: T.Love nie był nigdy zespołem, który dawał głupią rozrywkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE