Braniewo. Chwile grozy w Braniewie. O krok od tragedii, pieszy musiał uciekać!

i

Autor: KPP Braniewo Niewiele zabrakło, aby pędząca ciężarówka potrąciła pieszego w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie).

Pieszy nie miałby szans

Chwile grozy w Braniewie. O krok od tragedii, pieszy musiał uciekać! [Wideo]

2022-09-22 8:50

Chwile grozy na przejściu dla pieszych przy ul. Gdańskiej w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie). Pieszy, aby uniknąć potrącenia przez pojazd ciężarowy, musiał uciekać z pasów. Kierowca niedługo później wpadł w ręce policjantów. Nagranie ze zdarzenia mrozi krew w żyłach.

We wtorek (20 września) około godz. 10:30 na ul. Gdańskiej w Braniewie pieszy, aby uniknąć potrącenia przez pojazd ciężarowy, musiał uciekać z pasów. Kierowca odjechał z miejsca, ale bezkarnością nie cieszył się długo. Policjanci z wydziału wykroczeń bacznie sprawdzali ulice miasta i chwilę później dostrzegli auto i jego kierowcę. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie 1500 zł oraz 15 punktami karnymi. Wideo ze zdarzenia znajdziecie poniżej.

Chwile grozy na pasach, pieszy uciekł przed ciężarówką
Chwile grozy na pasach, pieszy uciekł przed ciężarówką

Kilka minut później policjanci drogówki byli świadkami kolejnej niebezpiecznej sytuacji, tym razem na ul. Fromborskiej w Braniewie. Policjanci w oznakowanym radiowozie dostrzegli pieszego w pobliżu przejścia. Patrol zatrzymał się, by umożliwić przedostanie się mężczyźnie na drugą stronę jezdni. Zupełnie inaczej postąpiła pewna kierująca, która zlekceważyła ten fakt i nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu. W ślad za nią ruszyli funkcjonariusze, którzy po chwili zatrzymali kobietę do kontroli drogowej. Za popełnione wykroczenie kierująca została ukarana mandatem w kwocie 1500 zł oraz 15 punktami karnymi.

CZYTAJ TEŻ: Gołdap. Koszmar w czasie libacji. Ktoś podpalił kobietę. Ledwo przeżyła

Sonda
Dostałeś kiedyś mandat za kierownicą?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE