Co z remontem hali Urania w Olsztynie? Wkrótce powstanie nowa kopuła

2022-05-16 12:00

Od kilku miesięcy trwa remont hali Urania w Olsztynie. Wkrótce powstanie nowa kopuła obiektu. Wartość inwestycji to prawie 200 milionów złotych. Jak przebiega postęp prac? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Prace przy hali Urania w Olsztynie są coraz bardziej zaawansowane. - Wykonawca zauważalnie pnie się do góry - mówi dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Olsztyna, Krzysztof Śmieciński. - Wśród realizowanych prac są m.in. te związane z wykonywaniem żelbetowych konstrukcji obiektów, zewnętrznych sieci, czy gruntowego wymiennika ciepła.

Jednym z kluczowych elementów przebudowy hali Urania w Olsztynie jest powstanie kopuły. Olsztyński ratusz informuje, że wykonawca już przygotowuje się do odtworzenia charakterystycznego dachu Uranii. Na placu budowy powstaje specjalne rusztowanie. - Będzie wysokie na niespełna 30 metrów. Powstanie tylko na środku głównej części hali i będzie służyć połączeniu elementów konstrukcyjnych kopuły - wyjaśnia Krzysztof Śmieciński. Wykonawca planuje rozpoczęcie montażu kopuły w połowie następnego tygodnia.

Nowa hala Urania. Co w niej będzie?

Przypomnijmy, że nowa hala Urania w Olsztynie ma mieć wielofunkcyjne boisko, m.in. do siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, badmintona, futsalu i boksu. Z kolei mniejsza sala treningowo-rozgrzewkową z widownią na 500 osób, będzie też salą podnoszenia ciężarów, judo, z siłownią oraz zaplecze sanitarno–szatniowo-rehabilitacyjne z pomieszczeniami dla zawodników, sędziów, trenerów, cheerleaderek. Powstanie także lodowisko zewnętrzne i podziemny parking.

Wartość inwestycji to prawie 195 mln złotych, z czego ponad 130 mln to dofinansowanie unijne.

Źródło: Urząd Miasta Olsztyna

Sonda
O jakiej porze roku Olsztyn podoba Ci się najbardziej?
Norman Parke o walce z Szeligą na Fame MMA 14
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE