Pociąg

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Stał na torach

Desperacki krok młodego mężczyzny, pociąg pędził w jego stronę. Zdecydowała chwila

2022-11-28 13:33

O krok od tragedii w Naterkach pod Olsztynem (woj. warmińsko-mazurskie). Policjanci otrzymali dramatyczne zgłoszenie o mężczyźnie stojącym na torowisku. 31-latek chciał targnąć się na swoje życie. Na szczęście pomoc nadeszła w ostatniej chwili.

Próba samobójcza w Olsztynie. Policjanci pomogli w ostatniej chwili

W piątek (25 listopada) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który może znajdować się w okolicznościach zagrażających jego życiu i zdrowiu. Według relacji osoby zgłaszającej, mężczyzna miał znajdować się na torowisku i planować targnięcie się na swoje życie.

Policjanci ustalili miejsce, w którym może przebywać mężczyzna. Funkcjonariusze po przyjeździe w pobliże Naterek zauważyli mężczyznę odpowiadającemu wskazanemu rysopisowi. Stał on bezpośrednio przy torach. Jego zachowanie było na tyle niepokojące, że policjanci podbiegli do niego i zabrali z torowiska. Chwilę po tym od strony Olsztyna nadjechał pociąg, który już wydawał ostrzegawcze sygnały dźwiękowe.

Funkcjonariusze udzieli wsparcia mężczyźnie i zaopiekowali się nim do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Ostatecznie mężczyzna trafił do szpitala, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc.

Sonda
Czy znałeś osoby, które popełniły samobójstwo?

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111;
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123;
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212;
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108;
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123;
  • pokonackryzys.pl.

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Mirosław Oczkoś: "Jesteśmy przedmurzem chrześcijaństwa, tylko nie po tej stronie muru, jak nam się wydaje " [Express Biedrzyckiej]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają