Ełk: Zrugała chłopca, że pali papierosy. Jego reakcja była ZASKAKUJĄCA!

2020-02-26 14:50
Papierosy - zdj. ilustracyjne
Autor: Alexas Fotos / Pixabay Ełk. 14-latek ukradł rower kobiecie, która zwróciła mu uwagę, że pali papierosy.

Młodzież jak wiadomo ma swoje prawa, ale palenia papierosów wśród 14-latków nikt pochwalać nie powinien. Tak zrobiła pewna kobieta w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie). Bolesna krytyka dotknęła nastolatka, który postanowił się zemścić. Chłopak mocno uprzykrzył życie kobiecie.

Ełk: Kradzież z zemsty

Kobieta, która zwróciła uwagę popalającemu nastolatkowi, poszła na zakupy. Gdy z nich wróciła, zaniosła zakupy do mieszkania, a rower, którym pojechała do sklepu zostawiła na klatce schodowej. Chwila nieuwagi wystarczyła, aby ktoś ukradł rower. Wart był 1000 złotych.

Kobieta zgłosiła kradzież. Policjanci zatrzymali sprawcę kilkanaście minut później. Okazał się nim być... niesforny 14-latek. Funkcjonariusze zauważyli go, gdy przeszukiwał kosz przymocowany do roweru. Nastolatek na ich widok zaczął uciekać. Policjanci szybko zatrzymali chłopca.

14-latek przyznał, że ukradł rower, chcąc zrobić na złość kobiecie, ponieważ zwróciła mu uwagę, gdy palił papierosa pod jej klatką. Nastolatek odpowie za ten czyn przed sądem rodzinnym i nieletnich. Rower trafił do właścicielki.

Szczytno: Ukradł rower, bo... nie miał czym jeździć

To nie jedyna nietypowa kradzież roweru w woj. warmińsko-mazurskim w ostatnich dniach. Policjanci ze Szczytna zatrzymali 57-latka podejrzanego o kradzież roweru z jednej z klatek schodowych. Do kradzieży roweru o wartości 1000 zł doszło w nocy z 23/24 lipca 2019 roku. Właścicielka pozostawiła niezabezpieczony rower na klatce schodowej, a gdy na drugi dzień, chciała z niego skorzystać, już go tam nie było.

Szczycieńscy kryminalni prowadząc działania operacyjne wytypowali sprawcę kradzieży jednośladu. 57-letni mieszkaniec Szczytna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Podczas składanych wyjaśnień przyznał, że ukradł rower, ponieważ... nie ma swojego środka transportu.

W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili również, gdzie 57-latek ukrył rower. Chociaż złodziej rower przemalował, funkcjonariusze nie dali się wprowadzić w błąd. Cechy charakterystyczne jednośladu wskazane przez pokrzywdzoną, ułatwiły kryminalnym jego rozpoznanie. Rower wrócił już do właścicielki.

Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają o właściwym zabezpieczeniu rowerów. Wybierajmy solidne kłódki i blokady, które zniechęcą złodziei i uniemożliwią kradzież.

Po pijanemu wjechał w słup
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE