Olsztyn: Brat zmarł, a on zrobił coś OBRZYDLIWEGO! Trafi za kraty na kilka lat?

2020-02-26 11:41 SCH
Pieniądze - zdj. ilustracyjne
Autor: Alicja / Pixabay Olsztyn. Mężczyzna pobierał rentę zmarłego brata.

66-letni mężczyzna jest oskarżony o przywłaszczenie pieniędzy. Po tym jak jego brat zmarł, oskarżony przez wiele miesięcy miał pobierać rentę nieboszczyka. Za to przestępstwo 66-latkowi grożą nawet 3 lata więzienia. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Za życia pewien mężczyzna wyraził zgodę, aby przysługująca mu renta od jednego z prywatnych ubezpieczycieli wpływała na konto bankowego jego brata. Z ustaleń śledczych wynika, że po śmierci ubezpieczonego przez około 1,5 roku w dalszym ciągu na konto jego brata wpływały pieniądze. - Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności przestępstwa polegającego na nieuprawnionym pobieraniu świadczenia należnego pewnemu seniorowi - mówi Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy ubezpieczyciel wysyłał listy do nieżyjącego już mężczyzny, na które nie uzyskał odpowiedzi. Gdy firma zorientowała się, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa, jej przedstawiciel zawiadomił organy ścigania. Łączna suma strat ubezpieczyciela wyniosła blisko 18 tys. złotych. 66-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia pieniędzy, do którego się nie przyznał. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Panika w stolicy! W aptekach brakuje maseczek ochronnych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.