Finał WOŚP coraz bliżej. Co będzie można wylicytować w Olsztynie?

2021-01-23 10:25 sch
WOŚP serduszka
Autor: Justyna Świderska 29. Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami

Zaledwie 9 dni zostało 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego finału w Olsztynie na rzecz ochrony zdrowia grać będą trzy sztaby. Czy trzeci rok z rzędu olsztynianie pobiją rekord liczby zebranych pieniędzy? Co będzie można wylicytować w Olsztynie? Sprawdź szczegóły!

WOŚP 2021 w Olsztynie. Będzie kolejny rekord?

Ubiegłoroczny finał WOŚP w Olsztynie - zorganizowany jeszcze przed epidemią koronawirusa - był rekordowy. Kwesta wolontariuszy oraz licytacje - także te internetowe - pozwoliły uzbierać ponad 574 tys. złotych. W tym roku koronawirus mocno komplikuje sprawy. W związku z sytuacją epidemiczną oraz obostrzeniami, finał WOŚP został przesunięty na ostatnią niedzielę stycznia.

29. finał WOŚP w Olsztynie będzie udziałem dwóch miejskich sztabów. Pierwszy z nich to sztab założony przez Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża (nr 4049). Drugi do życia powołał Związek Stowarzyszeń Razem w Olsztynie (nr 5699). Jest też "wewnętrzny" sztab Zespołu Szkół Budowlanych (nr 5287).

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wielka wygrana w MiniLotto w Olsztynie. Gdzie zwycięzca kupił szczęśliwy kupon?

Co oferują sztaby WOŚP w Olsztynie?

- Z przyczyn pandemicznych nie zorganizujemy pewnych działań, które byłyby możliwe w czasach przed pandemią - przyznaje Dorota d'Aystetten, szefowa sztabu WM OO PCK. - Ta trudna sytuacja dotyka całego społeczeństwa, niemniej nadal liczymy na hojne wpłaty do puszek i w formie elektronicznej.

Już od grudnia puszki tego sztabu stoją w ok. 20 firmach i instytucjach i do nich zbierane są pieniądze. W dniu finału na ulicach Olsztyna będzie można spotkać 50 wolontariuszy sztabu. Nie zabraknie tez licytacji fantów, a wśród nich m.in. piłka i koszulki z podpisami zawodników Indykpolu AZS Olsztyn, pamiątkowe koszulki, kalendarze, kolekcjonerskie DVD i vouchery na usługi kosmetyczne.

Co oferuje drugi ze sztabów? - Jednym z najbardziej wartościowych będzie na pewno złote serduszko - mówi Monika Falej, szefowa sztabu Związek Stowarzyszeń Razem w Olsztynie. - Mamy też model słynnych, okularów z czerwonymi oprawkami, w jakich Jurek Owsiak bierze udział choćby w finałach WOŚP, poza tym nie zabraknie koszulek znanych sportowców.

CZYTAJ TEŻ: Strajk kobiet w Olsztynie. Policja odpowiada na zarzuty posłanki Lewicy

Zaczynamy przygotowania do 29 finału WOŚP w Olsztynie

Taksówkarze "kupili" Lewandowskiego

Drugi rok z rzędu będzie licytowana koszulka reprezentacji Polski noszona przez Roberta Lewandowskiego. W poprzednim roku na aukcję wystawił ją prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Wylicytowali ją za 5 tysięcy złotych olsztyńscy taksówkarze, którzy - pod patronatem prezydenta - wystawili ją również na tegoroczną licytację.

W sztabie Związku Stowarzyszeń Razem w Olsztynie pracuje kilkanaście osób. Poza tym podczas finału na ulice Olsztyna wyjdzie 280 wolontariuszy i wolontariuszek, którzy będą kwestować w tradycyjny sposób. Będzie też specjalne studio w Zajezdni Trolejbusowej, z której będzie można śledzić transmisję online.

Tegoroczny, 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę (31 stycznia). Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Robert Lewandowski wart 5 tysięcy złotych?! Chętni z pewnością się znajdą!