Wypadek na DK 53 w Klewkach

i

Autor: KMP Olsztyn Wypadek na DK 53 w Klewkach (woj. warmińsko-mazurskie).

Warmińsko-mazurskie

Groźny wypadek pod Olsztynem. Są ranni, w tym dziecko

2023-12-10 22:41

Po zderzeniu dwóch samochodów osobowych zablokowana była droga krajowa nr 53 w Klewkach (woj. warmińsko-mazurskie). Jak informuje policja, trzy osoby poszkodowane w tym wypadku trafiły do szpitala.

Klewki. Wypadek na DK 53. Droga zablokowana, trzy osoby ranne

Do zdarzenia doszło w niedzielę (10 grudnia) wieczorem. - Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności zdarzenia. Droga jest całkowicie zablokowana. Policjanci kierują kierowców na objazdy przez Klebark, Silice, Patryki - przekazała st. post. Paulina Żur z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Z kolei rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej mł. bryg. Grzegorz Różański poinformował PAP, że wśród trzech osób przewiezionych do szpitala jest 15-letnie dziecko.

W woj. warmińsko-mazurskim w niedzielę wieczorem (10 grudnia) panują trudne warunki drogowe. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o marznących opadach deszczu lub mżawki powodujących gołoledź. Według synoptyków, prawdopodobieństwo wystąpienia tych niebezpiecznych zjawisk pogodowych sięga 80 proc.

Aktualizacja godz. 23

Przejezdna jest już droga krajowa nr 53 w Klewkach, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe. Informację przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Trzy osoby poszkodowane w tym wypadku trafiły do szpitala. - Wciąż trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności zdarzenia na DK 53. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że doszło najprawdopodobniej do zderzenia czołowego z udziałem forda i toyoty - przekazała PAP st. post. Paulina Żur z olsztyńskiej policji.

CZYTAJ TEŻ: Bus dachował na S7. Sześć osób w szpitalu, wśród rannych są dzieci

Dramatyczny wypadek autobusu w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają