SZOKUJĄCE WIDEO

Nagranie z tej akcji mrozi krew w żyłach. Ruszyli na kierowcę z odpaloną piłą mechaniczną. Zostali zatrzymani

2023-12-08 16:45

Za agresją zawsze skrywa się kara, na którą muszą być gotowi ci, którzy bezmyślnie atakują innych. Ostatnie nagranie, które pojawiło się w sieci, zmroziło krew w żyłach wielu kierowców. Zatrzymani napastnicy najpierw zajechali drogę jednemu uczestnikowi ruchu, a później ruszyli na niego z odpaloną piłą mechaniczną.

Działdowo. Z piłą łańcuchową ruszyli na innego kierowcą. Zostali zatrzymani

Sytuacja miała miejsce w ostatnią sobotę (2 grudnia). Późnym wieczorem policjanci z Działowa otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia pojazdu marki mitsubishi. Co takiego wydarzyło się na drodze?

Kierujący tym autem, przejeżdżając przez miejscowość Gródki w gminie Płośnica, został wyprzedzony przez pojazd marki mercedes. Podczas wyprzedzania, kierujący uszkodził lewe lusterko w mitsubishi i pojechał dalej, a następnie na wysokości miejscowości Pierławki w gminie Działdowo zjechał na pobocze i zatrzymał się.

Jadący za mercedesem kierowca mitsubishi również się zatrzymał, przekonany, że będzie mógł wyjaśnić kolizję drogową, do której doszło chwilę wcześniej. Tego, co wydarzyło się dalej, zupełnie się nie spodziewał. Z mercedesa wysiadło dwóch mężczyzn: kierowca z siekierą w dłoni i pasażer, którzy trzymał w ręku i uruchomił piłę spalinową − przekazał zespól prasowy z policji warmińsko-mazurskiej.

Napastnicy zaczęli zbliżać się do mitsubishi. Kierowca uchylił szybę i poinformował ich, że zgłosi całe zdarzenie. Po chwili mężczyzna trzymający piłę, skierował się na tył mitsubishi i łańcuchem piły uszkodził szybę i powłokę lakierniczą pojazdu. Kierujący mitsubishi uciekł z tego miejsca i zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Działdowie, gdzie złożył zawiadomienie.

Trzy dni później agresorzy zostali zatrzymani. Byli to młodzi mężczyźni w wieku 28 i 32 lat. Obaj usłyszeli zarzuty stosowania gróźb karalnych. Starszy dodatkowo usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Ponadto wobec 28-latka, który kierował mercedesem, policjanci wyciągną konsekwencje za popełnione wykroczenia drogowe, w tym spowodowanie kolizji.

Sonda
Czy mandaty dla piratów drogowych powinny być jeszcze wyższe?