Policjant uratował dwie osoby z pożaru

i

Autor: wm.policja.gov.pl St. post. Rafał Siekierski uratował dwie osoby z pożaru domu w Nidzicy.

Taki policjant to skarb!

Ich dom płonął, wołali o pomoc. Nie mogli się wydostać, uratował ich policjant

2022-12-23 9:03

Jeden z nidzickich policjantów uratował dwie osoby, które nie były w stanie wydostać się z płonącego domu. St. post. Rafał Siekierski bez wahania ruszył na pomoc i dzięki swojemu szybkiemu i odważnemu działaniu, zapobiegł tragedii.

Pożar domu w Nidzicy. Policjant uratował dwie osoby

W środę (21 grudnia) około godz. 20:30 nidziccy policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze jednego z domów w Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie). Jako pierwsi na miejsce dotarli policjanci st. sierż. Natalia Bukowska i st. post. Rafał Siekierski. Policjant, słysząc wołanie o pomoc dochodzące z pomieszczenia na piętrze, bez wahania wbiegł do ogarniętego płomieniami i bardzo zadymionego budynku, aby ewakuować mieszkańców. Po chwili wyprowadził z niego 32-letnią kobietę i 43-letniego mężczyznę, którzy sami nie byli w stanie opuścić domu.

- Poszkodowani zostali przekazani w ręce ratowników medycznych, którzy udzielili im niezbędnej pomocy. W międzyczasie, przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej podjęły akcję gaśniczą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar powstał w pomieszczeniu kotłowni, gdzie całkowitemu spaleniu uległo jej wyposażenie - mówi sierż. szt. Alicja Pepłowska z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy.

Szybkość, odwaga, profesjonalizm i zdecydowanie w działaniu. W sytuacjach trudnych i kryzysowych, które zagrażają życiu i zdrowiu innych osób, te właśnie cechy są decydujące. Wykazał się nimi st. post. Rafał Siekierski, który jest policjantem Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego KPP w Nidzicy. W policyjnych szeregach służy od 1 roku i 9 miesięcy.

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
80-letnia pani Jadwiga cudem uszła z życiem! Pożar pustostanu na Woli