Iława. Motorówka czeka na właściciela. Ktoś porzucił łódź 7 miesięcy temu

2022-01-18 14:48
Motorówka
Autor: Pixabay Od siedmiu miesięcy nikt nie zgłosił się po zagubioną motorówkę w Iławie. Zdj. ilustracyjne.

Kuriozalna sytuacja w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie). W tamtejszym biurze rzeczy znalezionych od siedmiu miesięcy na odbiór czeka... motorówka. Motorową łódź kabinową pozostawił ktoś na przystani nad Jeziorakiem. - Nie udało się dotychczas odnaleźć właściciela motorówki - informuje starostwo. Ile jeszcze łódź będzie czekać na właściciela i co stanie się ze sprzętem? Szczegóły w artykule.

Motorówka marki Fjord trafiła do Biura Rzeczy Znalezionych przy starostwie w Iławie w połowie czerwca 2021 roku. Zgłoszenie o jej znalezieniu wpłynęło z jednej z przystani żeglarskich nad Jeziorakiem. Ktoś zacumował przy pomoście i nie wrócił po sprzęt. Nie wiadomo, do kogo należy, ponieważ na burcie nie ma żadnych numerów rejestracyjnych. Łódź umieszczono w spisie rzeczy znalezionych. Iławskie starostwo czeka na osoby uprawnione do jej odbioru.

- Nadal poszukujemy właściciela. Dotychczas nie zgłosił się nikt, kto potrafiłby udowodnić, że motorówka należy do niego - poinformowała we wtorek PAP dyrektor wydziału organizacyjnego w iławskim starostwie Maria Jaworska. To największy i najcenniejszy sprzęt, jaki dotychczas trafił do Biura Rzeczy Znalezionych w Iławie. Zgubami przynoszonymi najczęściej przez przypadkowych znalazców są telefony komórkowe i rowery. Zdarzały się też nietypowe przedmioty, jak nowa peruka, dron czy parownica.

Zgodnie z przepisami, gdyby po motorówkę nikt nie zgłosił się przez dwa lata, to prawo własności przechodzi na znalazcę. Jeśli jednak i on nie zgłosi się w wyznaczonym terminie, to właścicielem stanie się powiat.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Granat na dnie jeziora w Mikołajkach. 200 osób ewakuowanych

Sonda
Zgubiłeś kiedyś coś cennego?
Super Raport 18.01 (Goście: Marek Sawicki - PSL-Koalicja Polska oraz prof. Robert Flisiak - epidemiolog) Sedno Sprawy: Włodzimierz Czarzasty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE