Indykpol AZS Olsztyn kontra Tunezja. Porażka, zwycięstwo i... remis

2019-12-30 10:30
Indykpol AZS Olsztyn
Autor: Grzegorz Czykwin/Indykpol AZS Olsztyn Indykpol AZS Olsztyn - zdj. ilustracyjne

Za siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn pracowita końcówka 2019 roku. Zawodnicy trenera Paolo Montagnaniego rozegrali trzy mecze sparingowe z... reprezentacją Tunezji. Afrykański zespół mierzył się z akademikami w ramach przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio.

AZS - Tunezja. Mecze w Iławie, Kortowie i Biskupcu

Mecze odbywały się w dniach 27-29 grudnia. Obie drużyny rywalizowało kolejno w Iławie, Olsztynie i Biskupcu. Indykpol AZS zaczął od porażki 2:3. W sobotę gospodarze byli już zdecydowanie lepsi, zwyciężając 4:0. Na koniec olsztyńsko-tunezyjskiej potyczki padł... remis 2:2. Skąd takie nietypowe wyniki jak na siatkówkę? Trenerzy obu ekip, Paolo Montagnani i Antonio Giacobbe umówili się przed meczami na rozegranie określonej liczby setów.

Siatkarze walczą o igrzyska

Dla reprezentacji Tunezji mecze z Indykpolem AZS były sprawdzianem formy przed styczniowym turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio. Zmagania odbędą się w dniach 6-12 stycznia w Egipcie, a oprócz gospodarzy, rywalami Tunezyjczyków będą: Algeria, Botswana, Kamerun, Ghana i Nigeria.

Co wyniósł z trzech meczów zespół olsztyński? Pod nieobecność Holendra Robberta Andringi, którego reprezentacja również gra w turnieju kwalifikacyjnym do IO, dużo okazji do gry dostał młody przyjmujący Dawid Sokołowski. Trener akademików nie mógł też skorzystać z Irańczyka Seyeda Mousaviego. On wraz ze swoimi kolegami z drużyny narodowej również ubiega się o olimpijską kwalifikację. Z kolei uraz mięśnia brzuchatego łydki wciąż leczy Czech Jan Hadrava.

W lidze mecz z Zawierciem

Najbliższe mecze Indykpol AZS Olsztyn zagra w połowie stycznia. 17 stycznia akademicy u siebie podejmą Aluron Virtu CMC Zawiercie w ramach rozgrywek ligowych. Wcześniej, bo w dniach 14-15 stycznia olsztynianie zagrają w Pucharze Polski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE