Indykpol AZS Olsztyn

Autor: Grzegorz Czykwin/Indykpol AZS Olsztyn Indykpol AZS Olsztyn wygrał na wyjeździe 3:2 z drużyną MKS-u Będzin.

Indykpol AZS Olsztyn w "ósemce" po wygranej na Śląsku! Ale czy na długo? [SONDA]

2020-03-04 7:40

Trwa dobra passa siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn! Akademicy pokonali na wyjeździe 3:2 MKS Będzin i wciąż mają szanse na awans do fazy play-off w rozgrywkach PlusLigi. Najlepszym zawodnikiem meczu po raz drugi w sezonie wybrano Seyeda Mousaviego, środkowego olsztyńskiej drużyny.

Kolejna kontuzja w Indykpolu AZS?

Po wygranej nad zespołem z Będzina, zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn po wielu kolejkach wrócili do najlepszej ósemki tabeli z dorobkiem 28 punktów w 22 meczach. Oprócz dobrych wiadomości jest też jedna kiepska. Z urazem wtorkowy mecz opuścił Wojciech Żaliński.

Byłaby to kolejna kontuzja w olsztyńskiej ekipie, po tym jak przez dwa miesiące pauzował Czech Jan Hadrava. Wciąż trwa też przerwa w grze Remigiusza Kapicy. Wydaje się jednak, że Żaliński będzie do dyspozycji trenera Daniela Castellaniego w kolejnych spotkaniach.

Trzecia wygrana z rzędu akademików

Początek meczu nie wskazywał trudnej przeprawy Indykpolu AZS Olsztyn na Śląsku. Akademicy łatwo wygrali seta 25:17. W następnych trzech odsłonach. Drugą i trzecią partię wygrał MKS Będzin, który w końcówkach popełniał mniej błędów niż AZS. W czwartym secie to olsztynianie zagrali kluczowe akcje spokojniej i doprowadzili do tie-breaka. W nim klub z Kortowa był lepszy od samego początku i zasłużenie wygrali seta 15:11, a cały mecz 3:2. Ze zwycięstwa cieszył się Daniel Castellani, argentyński trener Indykpolu AZS.

Jestem zadowolony ze zwycięstwa, ponieważ nie graliśmy zbyt dobrej siatkówki. Drużyna nie poddała się, walczyła, wybierała dobre rozwiązania i dlatego zwyciężyła. To jest bardzo ważne, zwłaszcza w momentach, kiedy wygrywasz, a nie grasz zbyt dobrze. Będziemy walczyć o awans do play-off do ostatniego spotkania. Dziś zdobyliśmy dwa punkty i wciąż mamy szanse na awans.

Teraz mistrzowie Polski

W najbliższej kolejce akademików czeka znacznie trudniejszy rywal. Będzie nim aktualny mistrz Polski i wicelider PlusLigi, czyli Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Początek meczu w Olsztynie w sobotę (7 marca) o godz. 20:30.

MKS Będzin - Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (17:25, 25:21, 25:20, 21:25, 11:15)

MKS: Grzegorz Pająk 2, Rafał Faryna 2, Dawid Gunia 7, Dawid Dryja 4, Rafał Sobański 18, David Sossenheimer 5, Michał Potera (libero) oraz Konrad Buczek, Michał Superlak 15, Bartosz Schmidt 3 i Jan Fornal 12

Indykpol AZS: Paweł Woicki, Jan Hadrava 23, Mateusz Poręba 12, Seyed Mousavi 16, Wojciech Żaliński 3, Robbert Andringa 12, Michał Żurek (libero) oraz Paweł Pietraszko i Mateusz Mika 8

Czy siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn awansują do fazy play-off PlusLigi?