Pies - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Bieg na sześć łap w Olsztynie

Jedyny taki bieg w Olsztynie. "PSYjaciele i KOTedzy" spotykają się od lat [WIDEO]

2020-02-22 18:00

Już w niedzielę (23 lutego) 7. edycja biegu, który obecnie odbywa się w 40. miastach w Polsce. Początek miał miejsce w Olsztynie. To "Bieg na 6 łap", gdzie ludzie i zwierzęta tworzą wyjątkową drużynę sportową.

Bieg na 6 łap, czyli pomaganie i świętowanie

Przed nami 7. urodziny jednej z najpopularniejszych ogólnopolskich akcji społecznych, która swój początek miała w Olsztynie. 23 lutego (niedziela) w Schronisku dla Zwierząt urodzinowa odsłona „Biegu na sześć łap”! Akcja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

- Rok temu wzięło w niej udział 527 osób - mówi Monika Dąbrowska, organizatorka "Biegu na 6 łap". - Uczestnicy kupili 800 kg karmy dla zwierzaków, a na konto schroniska trafiło 1,5 tys. zł. W ramach świętowania po biegu zjedliśmy 24 kilogramy toru.

Aby wziąć w niej udział nie trzeba być zapalonym biegaczem. W spotkaniach biorą udział zwierzęta, których kondycja i stan zdrowia pozwalają na aktywność. W całej zabawie najważniejsza jest radość ze wspólnie spędzonego czasu, a nie pokonany dystans. - Uczymy współpracy zwierzęcia z człowiekiem. Wiele zwierzaków ma niestety złe doświadczenia z ludźmi - zaznacza Monika Dąbrowska.

W tym roku uczestnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse: biegowy (2,5 km) i spacerowy (1,5 km). 10 psów w schronisku przeznaczonych jest do biegania, natomiast 80 do spacerowania. 7. urodziny „Biegu na sześć łap” 23 lutego (niedziela). Początek o godz. 10, w schronisku przy ul. Turystycznej 2.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE