Indykpol AZS Olsztyn

Autor: Grzegorz Czykwin/Indykpol AZS Olsztyn Indykpol AZS Olsztyn pokonał na wyjeździe 3:0 Cuprum Lubin

Kibice długo na to czekali. Indykpol AZS Olsztyn wygrał z Cuprum Lubin!

2020-02-22 11:00

Wreszcie! Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali na wyjeździe 3:0 Cuprum Lubin. Tym samym akademicy przerwali fatalną passę 11 porażek z rzędu. Kibice olsztyńskiej ekipy na wygraną czekali od 2 grudnia. Po sukcesie w Lubinie, zawodnicy trenera Daniela Castellaniego awansowali na 10. miejsce w ligowej tabeli.

Indykpol AZS Olsztyn. Pierwsza wygrana od dwóch miesięcy

W meczu z Cuprum Lubin oprócz zwycięstwa, siatkarze Indykpolu AZS mieli wreszcie to, czego zabrakło chociażby w ostatnim spotkaniu ze Ślepskiem Suwałki, czyli udane końcówki setów. W kluczowych akcjach to olsztynianie nie popełniali błędów. Grą akademików umiejętnie kierował Paweł Woicki, wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Pierwszego seta Indykpol AZS pewnie wygrał 25:19. Więcej emocji było w kolejnych dwóch partiach, ale w końcówkach skuteczniejsi byli olsztynianie, lepsi 25:23. Goście prezentowali się na tyle dobrze, że trener Daniel Castellani praktycznie nie korzystał ze zmian.

Po wygranej w Lubinie olsztyńscy siatkarze awansowali z 13. na 10. miejsce w tabeli PlusLigi. Następny mecz Indykpol AZS zagra przed własną publicznością. 27 lutego akademicy podejmą Visłę Bydgoszcz, najsłabszy zespół w tym sezonie.

Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (19:25, 23:25, 23:25)

Cuprum: Miguel Tavares 1, Damian Domagała 14, Mateusz Sacharewicz 3, Przemysław Smoliński 5, Bartłomiej Lipiński 6, Robinson Dvoranen 8, Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Maciej Gorzkiewicz, Jakub Ziobrowski 3, Maksim Morozau, Bartłomiej Zawalski 2 i Kamil Maruszczyk

Indykpol AZS: Paweł Woicki, Jan Hadrava 10, Mateusz Poręba 6, Seyed Mousavi 11, Wojciech Żaliński 17, Robbert Andringa 8, Michał Żurek (libero) oraz Tomasz Kowalski

Krystian Hołdak: W „Bad Boyu” biliśmy się naprawdę. Straciłem pół zęba.