Jeździł wężykiem po Olsztynie! Pił alkohol w czasie jazdy! Wpadł w ręce policji [WIDEO]

2020-09-18 15:55 SCH
Pijany kierowca w Olsztynie
Autor: KMP Olsztyn 50-letni mężczyzna pił w trakcie jazdy. Zatrzymała go policja.

W Olsztynie 50-letni mężczyzna jechał całą szerokością drogi, od lewej do prawej, a na dodatek ignorował sygnalizację świetlną. Brawurową jazdę kierowcy samochodu dostawczego zatrzymali dopiero policjanci, zaalarmowani przez świadków nieodpowiedzialnej jazdy 50-latka.

Pijany kierowca w Olsztynie

W środę (16 września) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że kierujący dostawczym Volkswagenem Crafterem może być pijany. Mężczyzna miał jechać pojazdem całą szerokością drogi od prawej do lewej.

Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który zauważył wskazany pojazd. - Kierujący volkswagenem jadąc ul. Sielską w kierunku ul. Armii Krajowej na skrzyżowaniu zignorował sygnalizację świetlną nadającą sygnał czerwony - relacjonuje sierż. Andrzej Jurkun, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Pił alkohol w czasie jazdy. Wpadł w ręce policji

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

"Piłem w trakcie jazdy"

Po chwili mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 50-latka blisko 2 promile alkoholu. Kierowca przyznał policjantom, że pił alkohol nie tylko przed podróżą, ale również w trakcie jazdy.

50-latek stracił już prawo jazdy. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie.