Koronawirus, 7 kwietnia. Dane Ministerstwa Zdrowia o zakażeniach w warmińsko-mazurskim. Rząd przedłuży obostrzenia?

Koronawirus, zdjęcie poglądowe
Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Najnowsze dane o epidemii koronawirusa na Warmii i Mazurach. W środę (7 kwietnia) poznamy najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia, dotyczący liczby zakażeń w województwie warmińsko-mazurskim. Z kolei o godz. 11 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Czy rząd przedłuży obostrzenia wprowadzone przed Wielkanocą? Ilu zakażonych przybyło na Warmii i Mazurach? Ile jest nowych zachorowań w Polsce? Sprawdź szczegóły raportu Ministerstwa Zdrowia!

koronawirus w Polsce województwa 7 4 2021
Autor: GRAFIKA SE Maciej Turowicz

Koronawirus. Ile jest zakażeń w warmińsko-mazurskim? Dane Ministerstwa Zdrowia z 7 kwietnia

Nowe zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. Codziennie, o godz. 10:30, Ministerstwo Zdrowia, publikuje raport z liczbą nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, z podziałem na województwa. Liczbę nowych zakażeń w woj. warmińsko-mazurskim podamy, jak tylko Ministerstwo Zdrowia przekaże najnowsze dane.

W środę, 7 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że mamy 14 910 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (2157), śląskiego (1863), wielkopolskiego (1476), dolnośląskiego (1434), małopolskiego (1221), łódzkiego (1093), lubelskiego (911), kujawsko-pomorskiego (776), pomorskiego (730), zachodniopomorskiego (704), warmińsko-mazurskiego (532), świętokrzyskiego (485), podkarpackiego (482), podlaskiego (277), opolskiego (256) i lubuskiego (251).

262 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu COVID-19 zmarło 158 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 480 osób. Liczba zakażonych koronawirusem od początku epidemii to 2 471 617 przypadków. Zmarło 55 703 pacjentów.

Z kolei o godz. 11 ma odbyć się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Podczas spotkania z mediami mają zostać ogłoszone decyzje dotyczące obostrzeń, wprowadzonych przed Wielkanocą. Czy dzisiejszy raport Ministerstwa Zdrowia i liczba nowych zakażeń wykryta w ciągu ostatniej doby skłoni rząd do przedłużenia lockdownu?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Koronawirus. Niedzielski pokazał jedno zestawienie. To daje do myślenia

koronawirus w Polsce przyrost dzienny 7 4 2021
Autor: GRAFIKA SE Maciej Turowicz
Konferencja prasowa Michała Dworczyka, piotra Müllera i Filipa Nowaka
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE