Koronawirus atakuje największe miasta Warmii i Mazur! Gigantyczny wzrost zakażeń

Szpital zakaźny w Ostródzie
Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Koronawirus na Warmii i Mazurach. COVID-19 zaatakował Olsztyn i Elbląg, największe miasta województwa warmińsko-mazurskiego. To właśnie tam potwierdzono najwięcej nowych zakażeń. W sumie w ciągu ostatniej doby przybyło ich 370. Zmarły kolejne 2 osoby zakażone koronawirusem. Sprawdź szczegóły!

Koronawirus atakuje Olsztyn i Elbląg

Nowe zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 370 nowych przypadków zachorowania na COVID-19. Najwięcej potwierdzono w największych miastach woj. warmińsko-mazurskiego: Olsztynie (87 zakażeń) i Elblągu (52). W sumie od początku epidemii na Warmii i Mazurach wykryto 6153 zakażenia koronawirusem, najwięcej w Olsztynie (961). Jest też 2172 ozdrowieńców. Ostatniej doby walkę z COVID-19 wygrało 23 pacjentów.

Nowe ogniska koronawirusa na Warmii i Mazurach to hospicjum w Olsztynie, zakład opieki długoterminowej w Olecku i szpital powiatowy w Piszu.

Warmia i Mazury. Dwie ofiary koronawirusa

Wzrosła też liczba śmiertelnych przypadków zakażenia koronawirusem. W szpitalu w Ostródzkie zmarł 89-letni mieszkaniec powiatu nidzickiego. Z kolei w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Morągu życie straciła 85-letnia kobieta z powiatu ostródzkiego. Zmarli pacjenci cierpieli na choroby współistniejące. Od początku epidemii 78 osób z Warmii i Mazur zmarło na koronawirusa.

Koronawirus w Polsce [NOWE DANE]

Tymczasem w całej Polsce w ciągu ostatniej doby koronawirusem zaraziło się 10241 osób, a 45 pacjentów zmarło. Od początku epidemii w naszym kraju na COVID-19 zmarły 4483 osoby, a zachorowało 263929.

Pogrzeb Jagny G. z Tczewa. Tłumy żegnały 36-latkę