koronawirus

i

Autor: pixabay.com

Koronawirus na Warmii i Mazurach. W Działdowie zmarł 44-letni mężczyzna!

2020-08-19 11:56

Czwarta ofiara koronawirusa na Warmii i Mazurach. W Działdowie zmarł 44-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. W środę (19 sierpnia) odnotowano również 21 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w woj. warmińsko-mazurskim. W sumie na COVID-19 w naszym regionie zachorowały już 652 osoby. Sprawdź szczegóły!

Ofiara koronawirusa na Warmii i Mazurach. Nie żyje 44-latek

Czwarty śmiertelny przypadek zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. W Działdowie zmarł 44-letni mężczyzna, cierpiący na choroby współistniejące. 44-latek miał kontakt z jednym z uczestników feralnego wesela w powiecie działdowskim, które okazało się być potężnym ogniskiem koronawirusa w regionie. Zmarły pacjent był niepełnosprawny.

Zmarły w Działdowie 44-latek był czwartą ofiarą epidemii koronawirusa na Warmii i Mazurach. Wcześniej zmarł 74-letni mężczyzna z powiatu oleckiego, 85-letnia kobieta w miejscowości Spytajny (powiat bartoszycki) oraz 85-letnia kobieta z powiatu piskiego.

Nowe ogniska koronawirusa na Warmii i Mazurach

Niestety, w środę (19 sierpnia) odnotowano także duży wzrost zakażeń na Warmii i Mazurach. Na koronawirusa zachorowało kolejnych 21 osób. Pojawia się coraz więcej nowych ognisk COVID-19 w regionie.

W powiecie olsztyńskim zakażone są: dwie młode kobiety, dwie kobiety w średnim wieku i starsza kobieta. Z kolei w powiecie szczycieńskim zarazili się: młody mężczyzna, dwie kobiety w średnim wieku, starszy mężczyzna, starszy mężczyzna. Chorzy to 4 pacjentów i pielęgniarka Szpitala Powiatowego w Szczytnie .W Elblągu zakażone zostały: dwie młode kobiety, młody mężczyzna i kobieta w średnim wieku.

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Najwięcej zakażeń w Olsztynie

Zmienił się też region z największą liczbą potwierdzonych przypadków na Warmii i Mazurach. Przez kilka miesięcy najwięcej zakażeń było w powiecie iławskim. Obecnie "liderem" jest Olsztyn z 81 zakażeniami. Najnowsze z nich to młoda kobieta, młody mężczyzna i starsza kobieta.

Zakażenia ze środowego raportu dotyczą także powiatów: kętrzyńskiego (starsza kobieta i mężczyzna), ełckiego (młoda kobieta) i ostródzkiego (kobieta w średnim wieku). W sumie na Warmii i Mazurach na koronawirusa zachorowały 652 osoby. Ozdrowieńców jest 325. Tymczasem w całej Polsce na COVID-19 zachorowało 58611 osób, zaś 1913 pacjentów zmarło.

Warmia czy Mazury. Gdzie leży to miasto?

Pytanie 1 z 10
Olsztyn leży na...
Policjanci eskortowali dziecko do szpitala